В гості до Жорсткої Атлетики у 33 випуску завітали дві талановиті дівчини, майстри спорту міжнародного класу зі стрибків у висоту: Ірина Геращенко – володарка срібної медалі Чемпіонату світу серед юнаків, фіналістка Олімпійських Ігор-2016 та Юлія Левченко – чемпіонка Юнацьких Олімпійських Ігор, яка має у своєму активі рекорд України серед юніорів, бронзову нагороду Чемпіонату світу серед юніорів та участь в Олімпійських Іграх в Ріо.

%d1%8e%d0%bb%d1%8f-%d1%81-%d0%b8%d1%80%d0%be%d0%b9-%d0%bf%d1%80%d0%b5%d0%b7%d0%b5%d0%bd%d1%82%d1%83%d1%8e%d1%82-%d1%84%d0%be%d1%80%d0%bc%d1%83

Питати про марафон Іру та Юлю я не стала, а ось про стрибку у висоту ми поговорили. Як виявилось, планку ховають після тренувань недаремно – вона дуже дорога та швидко ламається. Стрибаючи дорослі спортсмени розуміють, що збивають планку – вони відштовхують її рукою щоб та спадала на яму чи вниз. Діти ж частенько просто падають на неї і пластмасова планка тріскається, ще й накінечники також можуть тріскатися, тому їх замотують скотчем чи ізолентою.

Тренування у стрибунів досить різнопланові – і кординаційні, і силові, і вибухові, і над гнучкістю працюють, і власне стрибають – такі собі універсали 🙂 А ще й бігають, правда особливою технікою, де завдання добігти, високо підіймаючи коліна та стегна, бігти перекатом, входити в дугу. Цікаво, що на тренуваннях вони можуть використовувати спеціальні “обтяжувачі” як на ноги, так і на руки. Вага кожного з них – 2 кг, тож дівчата відчувають на собі, що таке зайва вага на стрибках і тому завжди тримають себе у чудовій формі. Також можуть чіпляти гуму на коліна, щоб було важче підіймати стегна.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Вести математичні розрахунки щодо кількості набіганих км, настрибаних стрибків, чи, наприклад, присідань не потрібно – дівчата рахують кількість тренувань.
collage_photocat

Погодні умови вносять свої корективи у стрибки, штучно вони їх на тренуваннях не відтворюють, але на повітрі не уникають зустрічного вітру чи сонця, адже знають просту істину “важко у навчанні – легко у бою”.
І на тренуваннях, і під час змагань може бути необхідним робити розбіг з бігової доріжки. А там можуть відбуватися тренування/змагання з інших видів. Це, звісно, може відволікати, однак тренує зібраність та вміння концентруватися на головному. Наприклад, на тренуваннях у манежі у дівчат розбіг починається з бігової доріжки, де стоять щити з мішенями для п’ятиборців. Тож розбіг починається з “тиру”, а поруч бігають з низького старту. Та й на міжнародних стартах, де здавалося б все має бути ідеально, можуть траплятися “ляпи”. Наприклад, Ірі якось довелося  бігти з води (яма з водою для бігу з перешкодами).
%d1%81-%d1%84%d0%bb%d0%b0%d0%b3%d0%be%d0%bc

В ідеалі, завершуючи стрибок, спортсмен приземляється на лопатки та обережно робить кувирок назад, тож травм спини не повинні виникати. Але не всі стрибки виконуються ідеально, і можна впасти спиною на яму (саме так називаються м’якенькі мати) або ж, навіть, на планку.
Для спини Юля та Іра рекомендують вправи з власною вагою: почерговий підйом протилежних ніг та рук, присідання, підйом корпусу, планка, нахили, гіперекстензія. А для того, щоб були сильні стопи, можна ходити на них, робити різноманітні стрибки на двох  чи одній нозі на поверхні з нахилом вгору.

%d0%b8%d1%80%d0%b0-%d0%b8-%d1%8e%d0%bb%d1%8f
Наче кадри з фільму…

Стрибки у висоту це індивідуальний вид, і хоча спроби виконують по черзі, як такої контактної боротьби немає. Наявність конкуренції не впливає на стрибок конкретного спортсмена. Хіба що з метою навмисно відволікти супротивника, вивести з рівноваги. Та наші чарівні висотниці таким не займаються.
І наприкінці, мене потішили тим, що домовленості між стрибунами не виникають. Принаймні дівчати з цим не стикалися. Важко запланувати з якої спроби візьмеш висоту та на якій завершиш змагання. Що робить стрибки у висоту видом з дійсно чесною боротьбою і це не може не радувати.

Ось, про що я дізналась від тендітних та надзвичайно красивих Іри Геращенко та Юлі Левченко – веселих подруг на тренуванні та доброзичливих суперниць на змаганнях.

[mixcloud https://www.mixcloud.com/radiosportua/%D0%B6%D0%BE%D1%80%D1%81%D1%82%D0%BA%D0%B0-%D0%B0%D1%82%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0-33-%D0%B9-%D0%B2%D0%B8%D0%BF%D1%83%D1%81%D0%BA-21122016/ width=100% height=120 hide_cover=1 autoplay=1]

Але це ще не все – Жорстка Атлетика завзято запрошує зірок королеви спорту в гості, тож далі буде!

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів