Українська метальниця молота Ірина Климець здобула свою першу міжнародну перемогу у сезоні-2026. Сталося це на чемпіонаті Балканської асоціації легкої атлетики, який 20-21 червня відбувся у Волосі (Греція).

У секторі для метання молота Климець була найсильнішою, з результатом 68,50 м. Друге місце посіла албанська спортсменка Іпсі Морено (67,85 м), а бронзову нагороду здобула ше одна Українка, яка представляє Азербайджан, Ганна Скидан (64,55 м).

Для Климець ця перемога стала першою на міжнародних стартах у поточному сезоні. Водночас результат у Греції не є найкращим для українки цього року. На національних змаганнях у Києві вона метнула молот на 70,66 м, що наразі залишається її найкращим показником сезону.

Золото Климець стало однією з трьох перемог української збірної на чемпіонаті Балканської асоціації. Загалом українські легкоатлети завершили турнір із сімома нагородами.

Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club

Золоті медалі для України також здобули Дмитро Багінський у бігу на 110 метрів з бар’єрами та Тетяна Білик у семиборстві.

Срібною призеркою стала Аліна Кишкіна на дистанції 400 метрів з бар’єрами.

Бронзові нагороди вибороли Олександр Погорілко (400 м), Валентин Лобода (стрибки з жердиною) та чоловіча естафетна команда 4х400 метрів у складі Владислава Вовченка, Олександра Погорілка, Антона Сміяна та Микити Барабанова.

Тетяна Білик вперше в кар’єрі набрала понад 6000 очок у семиборстві та виграла чемпіонат Балканської асоціації