Дві українські стрибунки у висоту — Ярослава Магучіх та Ірина Геращенко — виступлять на етапі “золотого” Континентального туру у хорватському Загребі. Змагання відбудуться у середу, 24 червня, і стануть першою появою українських легкоатлеток на цьому турнірі за останні шість років.

Головною зіркою змагань стане олімпійська чемпіонка та рекордсменка світу Ярослава Магучіх. Для українки це буде дебютний виступ на етапі Континентального туру в Загребі. Вона підходить до старту з вражаючою серією із шести перемог поспіль від початку сезону-2026.

Напередодні турніру Магучіх поділилася очікуваннями від першого виступу в Хорватії.

«Я вперше в Загребі і дуже схвильована. З нетерпінням чекаю змагань, бо стрибки поза стадіоном дуже круті, це зовсім інші відчуття, адже ти ближче до людей. Я знаю, що рекорд змагань становить 2,08 м і належить Бланці Влашич, але у стартовому списку є три найкращі стрибунки світового рейтингу, тому конкуренція буде дуже серйозною».

Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club

Серед суперниць українок — бронзова призерка Олімпійських ігор-2024 Елеанор Паттерсон з Австралії, яка нещодавно вперше за три роки підкорила висоту 2,00 м, бронзова призерка чемпіонату світу-2025 сербка Ангеліна Топич та рекордсменка Чорногорії Марія Вукович.

Для Ірини Геращенко турнір у Загребі стане поверненням на цю арену через десять років. У 2016-му вона разом із Левченко піднімалася тут на подіум. Цього сезону Геращенко встигла здобути три міжнародні перемоги, а найкращим результатом є 1,97 які принесли їй срібло етапу Діамантовох ліги в Сямені.

Востаннє Україна була представлена на етапі в Загребі у 2020 році, коли перемогу здобула Юлія Левченко зі стрибком на 1.90 м. Цього року Левченко також була заявлена на турнір, однак змушена була знятися через побутову травму.