Перший день Чемпіонату України з легкої атлетики в приміщенні, як заведено, був насичений кваліфікаційними раундами. Однак, вже маємо і перших переможців. Ось якими були перші фінали Чемпіонату.

П’ятиборство

За відсутності у цій дисципліні лідера не тільки українського, але й світового рейтингу цього сезону надзвичайної Аліни Шух (яка вирішила відпрацювати на Чемпіонаті окремі дисципліни), першу позицію в жіночому багатоборстві від самого початку захопила представниця Дніпропетровської області  Рімма Гордієнко. І хоча у штовханні ядра та на 800-метрівці Рімма поступилася своїм суперницям, в загальному заліку їй вдалося перемогти з відривом більше ніж у 300 очок.

Трійка лідерів у цій дисципліні виглядає наступним чином:

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

5борство

Нагадаємо, що для відбору на Чемпіонат Європи в п’ятиборстві необхідно потрапляти до 8-ки кращих у європейському рейтингу цього сезону. На жаль, набраної Ріммою суми балів недостатньо для путівки в Белград.

А от краще досягнення в історії України в цьому виді належить незрівнянній Наталії Добринській – 5013 очок, з якими вона перемогла на Чемпіонаті світу в Стамбулі в 2012 році. Більше того, це є кращим світовим досягненням, яке досі ніхто не перевершив.

добринська

Стрибки з жердиною

Тут у чоловіків беззаперечним лідером був броварчанин Владислав Малихін. Владислав з другої спроби зумів повторити особистий рекорд в приміщенні – 5.40. А от штурм висоти 5.61 метри поки виявився невдалим.

Норматив на Чемпіонат Європи становить на 38 сантиметрів вище. Однак, на Владислава, котрий на даний момент представляє юніорську вікову групу, очікує поїздка на матчеву зустріч серед юніорів до Мінська, де ми зможемо за нього повболівати.

pole

Марина Килипко демонструє безперервно вдалі стрибки цієї зими, виключенням не став і Чемпіонат України. Її переможний црезультат – 4 метри 50 сантиметрів. Кращий показник Марини цього сезону – 4.55 метри, на які вона застрибнула кількома днями раніше на турнірі у Метці. Для поїздки на Чемпіонат Європи треба стрибати 4.70, однак якщо менше 12 атлетів стрибнуть на цю висоту спортсменів будуть добирати за рейтингами.

pole2

На Чемпіонатах Європи в цій дисицпліні українці мають в скарбничці 2 срібні (Денис Юрченко – 2005, 2007 роки) та одну золоту медаль (Анжела Балахонова – 1998 рік). Рекордсмени України в цій дисципліні – Сергій Бубка (6.15) та Ганна Шелех (4.60).

Завтра, в другий день Чеміпонату України, вже більше фіналів, перемог та нових досягнень нащих легкоатлетів. За усіма новинами слідкуйте тут або тут.

 

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів