Якщо ви думаєте, що легкотлетичні першості це лише чемпіонати Європи, світу та інші офіційні старти, то це не зовсім так. Окрім офіційних топ-листів, існує безліч інших, нестандартних і незвичайних рейтингів. Як щодо першості найшвидшого батька і сина? Так! Такі дуети існують і активно змагаються за перші місця у цьому списку. “Жорстка Атлетика” пропонує вам дізнатись про таку статистику більше. А раптом і ваша родина може претендувати тут на високі позиції?

Джонні Грегорек, член трек-клубу Нью-Джерсі-Нью-Йорк, знав що має пробігти свою 1 милю у Бостонському університеті максимально швидко, адже суперники – це двоє його  товаришів по команді. Один із них – Едвард Чезерек йшов на рекорд NCAA.
Єдине, чого Джонні не усвідомлював тоді, це те, що ще один рекорд був приготований для нього.
Змагання завершились, як і прогнозували. Чезерек, фінішував  – 3:52:01, виграв і встановив новий рекорд. Кайл Мербер, товариш по команді Грегорека, також був на висоті і досягнув фінішу з часом – 3: 52.22. Потім і сам Грегорек перетнув фінішну лінію в 3: 53,15, встановивши особистий рекорд.
Але тоді він ще не знав, що його результат у сумі з батьковим – роблять їх обох найшвидшим дуетом батька і сина. Звичайно, це неофіційний рекорд, але є існує лише 10 таких пар, які пробігали одну милю менше ніж за 4 хвилини. Старший Грегорек змагався за Джорджтаунський університет і двічі входив у олімпійську команду США на 3000 метрів з перешкодами (1980 і 1984). Він пробіг милю за  3: 51.34 у 1982 році.

“Після того, як я пробіг свою милю – тато жартував, що мій результат дуже близький до його показника у 1982-ому “, – розповідає молодший Грегорек. “Коли ж ми дізналися, що стали найшвидшим батьком і сином, то багато сміялись з цього, адже це непоганий привід для хвастощів”.

Зараз Грегореки  з результатом – 3:52.25 очолюються список. На другій сходинці – Кіп і Мартін Кейно з Кенії з показником – 3: 52,72. За ними сім’я Центровіц – Метью, який у 2016 році став Олімпійським чемпіон з бігу на 1500 метрів (3: 50.53) та його батько, Метт – дворазовий Олімпійський чемпіон (1976 і 1980) – 3 : 54,94. В сумі показник сім’ї Центровіц – 3: 52,74.

“Можливо, Центровіц завдасть удару у відповідь новим результатом. Тоді ми будемо боротися за свій титул найшвидших батька і сина”, – додає Грегорек.

 

Список найшвидших батька і сина не є офіційним. Його складає організація “Bring Back the Mile”. Вона уважно слідкує за атлетами, які мають такі ж швидкісні риси, як їхні батьки.

“Приємно мати можливість розділяти такі рекорди з батьком”, зауважив Грегорек. “Уся сім’я була приємно здивована нашим досягненням. Я багато чув про здобутки свого батька і це чудово, що я зміг зробити свій внесок до десятків його рекордів, і водночас покласти початок моїм власним”.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Підготовано за матеріалами Runner’s World.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів