Найшвидші ноги на планеті  –  від неперевершеного Болта з його єдиною поразкою до талановитого скандаліста Бена Джонсона. Це люди, що вже вписали себе у світову історію легкої атлетики.

10. Джим Хайнс (США)

Місце події: 14 жовтня, 1968 року, Мехіко (Мексика)

На Олімпійських іграх екс-бейсболіст першим подолав гросмейстерську “десятку” (9.95) без попутного вітру. Тоді в Мехіко його рекорд в точності до тисячної секунди зареєстрував електронний секундомір. До цього моменту всі результати фіксували вручну, тому показник Хайнса – 9.90 –  на Чемпіонаті Світу у Сакраменто до уваги зазвичай не беруть.

 9. Бен Джонсон (Канада)

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Місце події:  24 вересня 1988 року, Сеул (Корея)

Тоді відбувся чи не найперший допінговий скандал. Канадець Бен Джонсон виграв стометрівку та переписав світовий рекорд (9.79), але три дні потому був дискваліфікований за використання станозолола.

Довго ще сперечався Джонсон і вимагав справедливості у судах, але врешті-решт дав інтерв’ю, у якому зізнався, що приймав стероїди протягом семи років.

 8. Карл Льюїс (США)

Місце події:  25 серпня 1991 року, Сеул (Корея)

Це була епоха великого спринту. Зараз є Болт, Гей, Пауелл, а тоді були  Льюїс, британець Лінфорд Крісті, американець Кальвін Смітт (олімпійський та триразовий чемпіон світу). Поки Джонсон вимагав справедливості у судах, Льюїс не втомлювався перемагати. На Чемпіонаті світу 1991 року його феєричний біг був довершений ще одним рекордом  – 9.86

 7. Валерій Борзов (Україна)

Місце події:  1 вересня 1972 року, Мюнхен (Німеччина).

Найшвидший український спринтер. На момент участі в Олімпійських іграх 1972-го року Валерію було лише 23, а він уже встиг стати чемпіоном Європи. Йому вдалось отримати перемогу одразу на двох дистанціях  – 100 і 200 м. До того ж, це чи не єдиний спортсмен, який створив власну тактику бігу на стометрівці. Протягом 10 секунд Валерій декілька разів змінював швидкість бігу.  Його рекорд на дистанції 100 м (10,07)  досі не побив жоден українець.

 6. Моріс Грін (США)

Місце події:  16 червня 1999 року, Афіни (Греція)

Грін повторив анульований рекорд Джонсона (9.79). Пізніше на Чемпіонаті світу 1999 року він знову зробив чудо  – 9.80. Закінчив виступати у 2004-му, ставши третім на Іграх у Афінах. За свою кар’єру він встиг здобути чотири олімпійські медалі, з яких дві  – золоті та отримати п’ять перемог на чемпіонатах світу.

 5. Джастін Гетлін (США)

Місце події:  12 травня 2006 року, Доха (Катар)

На міжнародному турнірі Гетлін показав результат – 9.76, але через 5 днів з його досягнення скинули одну соту. Все тому, що електронний секундомір загальмував на відмітці 9.766, а округлювати цифри слід, як це роблять у звичайній математиці.  На жаль, після допінговогу скандалу, Джастіну довелося на чотири роки забути про спорт. Та за словами самого спортсмена, це був зовсім не допінг, а лікувальні препарати.

 4. Асафа Пауел ( Ямайка)

Місце події:  22 липень 2008 року, Стокгольм (Швеція)

До 17 років Пауел грав у футбол і навіть не уявляв, що у 2005-ому поставить неймовірний світовий рекорд (9.77). У фаворитах він був ще на Олімпіаді в Афінах у 2004-ому, але не зміг побороти хвилювання. Спеціалісти стверджують, що у Асафи є когорта серйозних суперників. На великих турнірах він зазвичай виступає не найкраще, а перемагає лише тоді, коли біжить сам. Що цікаво, у Стокгольмі Пауелу все-таки вдалось завдати поразки непереможному Болту. Результат Асафи був на одну соту секунду кращий, ніж у його прудконогого земляка – 9.89 проти 9.88.

3. Тайсон Гей (США)

Місце події:  20 вересня 2009 року, Шанхай (Китай)

Гей –  чи не єдиний спринтер у світі, який хоча б трошки наблизився до досягнень Болта.  У фіналі Чемпіонату світу 2009 року він показав результат – 9.71, а пізніше на Гран-прі в Шанхаї – 9.69.

1-2.  Усейн Болт (Ямайка)

Місце події:  16 серпня 2008 року і 2009 року, Пекін (Китай) і  Берлін (Німеччина)

Про нього сказано так багато, що додати щось важко.  Генія такого масштабу легка атлетика не бачила, і ймовірніше за все побачить не скоро. Найцікавіше те, що свої найкращі результати на стометрівці Болт показував в один і той самий день  – 16 серпня.

Олімпіада в Пекіні – 2008 – 9.69.

Чемпіонаті світу в Берліні – 9.58.

За матеріалами sports.ru

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів