Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій (IAAF) дозволила чемпіону світу 2015 року в бігу на 110 м з бар’єрами Сергію Шубенкову, чинній чемпіонці світу в стрибках у висоту Марії Кучиній і ще п’яти російським спортсменам виступати в статусі нейтральних атлетів на міжнародних стартах поточного сезону.

У список допущених атлетів також увійшли Ілля Мудров (стрибки з жердиною), Сергій Широбоков (ходьба), Данило Циплаков (стрибки у висоту), Ольга Муліна (стрибки з жердиною) і Яна Смердова (ходьба).

В якому ж стані підійдуть росіяни до міжнародних стартів, можна дізнатися, проаналізувавши результати виступів на внутрішній арені.

Сергій Шубенков (PB 12,98) минулого олімпійського року показав швидкі 13,20 на своїй коронній дистанції, проте даного часу буде замало для конкуренції, навіть повторення минулорічного результату не гарантує нічого суттєвого на світовій арені.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Висотниця Марія Кучина минулого сезону показала стабільно високі стрибки. Маючи в своєму активі 2-метрові успішні спроби минулого сезону та надзвичайні 2,03 в приміщенні вже цього зимового сезону, росіянка виглядає однією з головних претенденток на п’єдестал Лондону та головною конкуренткою литовки Айріне Пальшите, яка є лідером сезону в світі з результатом 2,01.

У інших росіян перспективи не такі яскраві. Так Іллі Мудрову в жердині до результатів лідерів не вистачає під 20 см (PB 5,80). У жіночій жердині з Ольгою Муліною та за відсутності Ісінбаєвої росіянам буде відведена роль статистів – 4,65 у виконанні Ольги минулого сезону виглядають непереконливо. Проте, відповідно до рішення IAAF від 23 лютого цього року, до змагань допущена ще одна представниця російської жердини – Анжеліка Сідорова, яка має успішні спроби на 4,85 минулого сезону.

Данило Циплаков у висоті навіть не бореться за трійку на локальному чемпіонаті, тому його 2,28 на міжнародній арені виглядають дуже непереконливо. 18-річний Сергій Широбоков не виглядає таким, хто може кинути виклик лідируючим світовим школам спортивної ходьби – 1:22,31 на 20 км в 2016 році, а його колега по дисципліні Яна Смердова виступає лише на коротких дистанціях в молодших вікових групах..

Нагадаємо, що раніше IAAF надавав право виступів під нейтральним прапором таким російським атлетам.

23 лютого 2017 року: Анжеліка Сідорова (стрибки з жердиною), Крістіна Сівкова (спринт), Олексій Сокирський (метання молоту)

9 липня 2016 року: Дар’я Клішина (стрибки у довжину)

1 липня 2016 року: Юлія Степанова (середні дистанції)

Всього цього року було підтверджено вже 10 заявок, а відхилено 7.

Питання остаточної участі цих спортсменів буде вирішуватися далі згідно правил IAAF, а також організаторами кожного окремого турніру.

 

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів