20-річна студентка факультету журналістики Університету Сіракузи Катрін Швітцер увійшла в історію у 1967 році, ставши першою жінкою, яка офіційно пробігла Бостонський марафон.
Через 50 років вона повернулася на старт цього забігу та навіть отримала той самий 261 номер.
Цьогорічний марафон став для Катрін 40-м в житті та 9-им в рамках Бостонського марафону. 70-ти річна спортсменка зупинялася на пунктах харчування, робила фото і навіть давала інтерв’ю, але все ж фінішувала з досить солідним результатом – 4:44:31.
Ще одна жінка, Роберта Бінго Гібб, пробігла Бостонський марафон за рік до неї, але без номеру. В ті дні жінки рідко брали участь у професійних або спортивних змаганнях.
Коли Швітцер планувала забіг, навіть її тренер в Сіракузах, де Катрін тренувався з чоловічою командою, сказав їй, що відстань надто довга для “тендітної жінки”.
Забіг змінив долю бігунки. Тоді фотографи зазняли, як жінку на дистанції штовхають чоловіки, тож у центрі уваги опинилася потворна природа сексизму в спорті. Пізніше вона стала головним лобістом включення жінок в змагання в Бостоні в 1972 році, в 1974 році виборола перемогу на Нью Йорському марафоні з часом 3:07:29, а ще роком по тому в Бостоні показала найкращий час в своїй кар’єрі – 2:51:37.
Швітцер заснувала перший жіночий марафон та провела його у 27 країнах, проклавши шлях для першого жіночого олімпійського марафону в 1984 році. Після завершення спортивної кар’єри вона стала спортивним коментатором та адвокатом, домагаючись забезпечення рівності жінок в спорті.
50 лет назад Катрин Швитцер стала первой женщиной, пробежавшей Бостонский марафон. Вчера она пробежала его снова, и почти с тем же итоговым временем
Опубліковано Republic 18 квітня 2017 р.