Мері Кейтані прогнозовано виграла, а Кененісе Бекеле непрогнозовано програв.

Закінчився 36-й за ліком Лондонський марафон, який подарував надію на оновлення рекордів, але фініш найдовшої олімпійської дистанції все ж виявився сильнішим за найкращих атлетів планети.

У жінок прогнозовану перемогу здобула Мері Кейтані, яка до 3 титулів Нью-Йорського марафону додала вже другий Лондонський титул. Більше того, Мері покращила свій особистий рекорд, встановлений на цій же трасі в 2012 році, більше ніж на півтори хвилини –  02:17:01. Даний час дозволив спортсменці ще більш впевнено почувати себе в ролі другої найшвидшої марафонки світу, слідом за Полою Редкліфф, а також стати рекордсменкою світу в жіночому марафоні (в 2003 році Пола показала рекордний час на змішаному старті, цього ж року жінки та чоловіки стартували окремо).

Не менш вражаючий час показала і триразова Олімпійська чемпіонка на довгих дистанціях, представниця вже легендарної родини – Тірунеш Дібаба, її 2:17:56 відтепер ставить її прізвище на третій рядок найшвидших марафонок світу!

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Цікаво, що на позначці 30 кілометрів Мері Кейтані “везла” світовому рекорду 17 секунд, і хоча дану перевагу не вдалося втримати на фініші, це в будь-якому випадку є серйозним викликом для результату Поли.

На відміну від жінок, у чоловічому протистоянні трапилася деяка несподіванка. Переможець минулорічного Амстердамського марафону кенієць Даніель Ванджиру (2:05:48) після екватору дистанції вийшов у лідери та обійшов іменитого Кененісе Бекеле (2:05:57), який є одним з претендентів на оновлення світового рекорду, але вже вдруге цьогоріч ефіопець не розкриває власний потенціал.

Україна також була представлена невеликою групою любителів. Так найшвидшим українцем в Лондоні 2017 став Сергій Величко  (03:09:02), а найшвидшою українкою – Ольга Стігній (3:54:22). Результати інших українців в таблиці:

Таким чином, Лондон вкотре підтвердив своє реноме амбітного та величного марафону, який відтепер є власником трьох найкращих результатів в жіночому марафоні!

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів