В останній день квітня в Верховині дали старт відбірковому чемпіонату України з гірського бігу (довга дистанція). Організатором даного старту, що носить назву села Дземброня, вже другий рік поспіль виступає марафонський клуб 42195 та його незмінний керівник та ідейний натхненник Костянтин Желєзов.

Взагалі формат трейлів, тим більше довгих та гірських, є досить специфічним змаганням, де спортсмен не лише протистоїть конкурентам, але й природним явищам. Тож, не дивно, що на старт допускаються спортсмени з мінімально необхідним спорядженням:

– 500 мл води,

– куртка,

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

– шапка,

– рукавички,

– ізофолія (розмір 160*200),

– мобільний телефон;

– ємність для води (>110 мл, не одноразова);

– свисток,

– 200 грам їжі (гелі, сухофрукти інше).

Через складні погодні умови МНС закрило початкову трасу змагань, виходити на гірський хребет було небезпечно, тож спортсменам довелося обмежитися резервним треком довжиною в 42 км з загальним набором висоти 2180 метрів.

В складних умовах путівки на Чемпіонат світу в італійському Премана вибороли Сергій Попов (4:22:00), Володимир Крицкалюк (4:45:07) та Сергій Расчупкін (4:45:14). У жінок трійка переможців наступна – Войтович Ірина (6:13:25), Крістіна Братасюк (6:13:53) та Анастасія Данилюк (6:28:21). Саме цим шістьом скайраннерам доведеться відстоювати честь країни 6 серпня на світовій першості.

ЖА вдалося поспілкуватися зі срібною призеркою ЧУ Крістіною Братасюк.

Не дуже задоволена результатом власного виступу. Через суб’єктивні причини довелося вносити значні зміни в план підготовки, тож мала не оптимальну форму та почувалася дещо «розбитою» по трасі. Більше того запропонована траса не дуже підходить для такого раннього квітневого старту – було доволі багато слизьких ділянок. Взагалі ж організацією як для українського старту задоволена, волонтери попрацювали на славу  – все пройшло на високому рівні. Наразі починаю підготовку до Чемпіонату світу з трейлу який відбудеться в італійському Бадіа Пратаглія 6 червня (Крістіна перемогла на ЧУ з трейлу, який проводився 1-2 квітня в Вижниці, – примітка ред.).

Переможець серед чоловіків Сергій Попов також поділився власними враженнями від гонки, дещо в поетичні формі.

За кілька годин бігу відчув на собі всі пори року – тут і дощ, і сніг, і туман, і сонце. На дистанції  потрібно вмикати абсолютно всі групи м’язів і експериментувати з технікою – на неймовірно контрастних поверхнях: глина, каміння, твердий грунт, трава, водні потоки і замети. Це перетворює біг на справжню пригоду.

Вже завтра читайте розширений звіт від Сергія на нашому сайті.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів