Wings for Life World Run – всесвітній благодійний забіг, що проходить в нестандартному та унікальному форматі. Головна його особливість в тому, що всі учасники виходять на старт одночасно і прямують не до фінішу, а тікають від нього.

Звучить дивно? Справа в тім, що учасників забігу після спільного старту (причому, стартують усі по всьому світу одночасно незалежно від часу доби та погоди – об 11 годині ранку UTC) через півгодини  починає наздоганяти “автомобіль-кетчер”, який і служить віртуальною фінішною лінією. Ті, кого наздогнав автомобіль, – повинні зупинитися/фінішувати.

Тобто, в один час, по всьому світу тисячі людей стають частиною неймовірної події! На секундочку, за підсумками цього року – це більше 150 тисяч, як зазначають на офіційній сторінці події!!!

Для чого? Абсолютно усі зібрані реєстраційні внески йдуть на дослідження травм спинного мозку та хребта (у 2017-му році ця сума склала 6,8 млн євро). Як стверджує головна ідея – “Running for those who can’t”.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Київ, який останнім часом слідує усім світовим біговим тенденціям, також активно долучився до цієї події. На київському забігу, який проходив у кілька кіл Трухановим островом, реального “автомобіля-кетчера” не було. Та  кетчер був віртуальний – кожен зареєстрований міг завантажити спеціальний додаток на смартфон. Він і зупиняв учасника звуковим сигналом, коли його наздоганяв віртуальний кетчер.

Звичайно, головне тут – участь і спільна глобальна мета. Однак, без переможців забіг – не забіг. Тому Wings for Life World Run визначає як абсолютного переможця, так і переможця в містах-учасниках.

Цього року було 25 офіційних міст-учасників. Найбільш активними виявилися: Відень (11 565 учасників), Мюнхен (8 314) та хорватський Задар (6 643). Разом з додатками – 111 локацій та  1,431 183  подоланих кілометрів.

Абсолютним переможцем став швед Арон Андерсон, який в Дубаї подолав на візку 92 км 140 м. Бігуном, який подолав найдовшу дистанцію, став поляк Бартош Ольшевський88, 24 км. А полячка Домініка Штельмах стала кращою серед жінок і зупинилася на позначці 68 км 210 м. Зазначимо, що абсолютних переможців визначають серед офіційних забігів, де є “автомобіль-кетчер”.

В Києві ж переможцем став Олексій Кононенко – до отримання віртуального сигналу кетчера він подолав майже повний марафон 41 км 500 м. У жінок кращою стала Надя Воронченко (21 км 700 м). А абсолютним переможцем виявився відомий український марафонець-візочник Дмитро Васильцов, який подолав більше 100 км.

Нагадаємо, українець Євген Глива, відомий своїми успіхами в ультрамарафонських забігах, виграв у Австрії минулого року. Тоді Глива пробіг 68 км, залишивши позаду 11 774 учасників австрійської частини забігу, поки його не наздогнав Catcher Car.

https://www.facebook.com/WingsForLifeWorldRun/videos/752852911552918/

Як говориться на офіційному сайті: records were broken, goals were reached and dreams were made, а реєстрація на наступний рік вже, між іншим, відкрита!

 

 

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів