10 червня в столиці Білорусі відбувся Кубок Європи з бігу на 10 000 метрів. Вже традиційно, в якості одного з претендентів на командний п’єдестал до Мінська в повному складі вирушила збірна України (про перипетії національного відбору, що проводився в Черкасах читайте за посиланням).   

Дві командні бронзи – саме такі підсумкові місця зайняли чоловіча та жіноча українські команди за результатами чотирьох забігів – по два в чоловіків та жінок.

 У жінок в забігу A Україна була представлена Калюжною Вікторією, яка в підсумку стала 17-ю з часом 34:57,41 (30-е підсумкове місце)Забіг Б з трьома українками на старті став не лише кількісно кращим, але й якісно. Юлія Шматенко здобула перемогу в забігу Б з часом 33:11,13 (підсумкове 8-ме місце), відразу за нею фінішувала досвідчена Ольга Котовська з часом 33:34,49 (10-а підсумкова позиція), Сердюк Олена з часом 34:39,38 стала 9-ю в забігу Б та 25-ю в підсумку. Перемогу в командній першості здобули білоруски, другими стали португалки, а українки, як вже писалося вище, здобули бронзу. Вашій увазі короткі коментарі після фінішу.

Калюжна Вікторія

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Чемпіонат України з бігу на 10000 метрів для мене склався дуже вдало і до того моменту йшло все дуже добре. Підготовка була хорошою, та й Універсіада вдало для мене пройшла. Однак, буквально за 2 тижні до Кубка України я отруїлася, лежала в лікарні. І потім пішло все не так, як ми планували, не так як я хотіла. На Кубку розраховували на інший результат, завалила там сильно. Це те відчуття, коли не біжиться з перших 200 метрів. І сьогодні так само фактично. Відчуваю, що пливу і немає сил. Хоча забіг сильний, хороший був. Прикро, дуже.

Шматенко Юлія

Хоча я й задоволена, але хотілось краще. Дуже хотіла потрапити в другий, сильніший забіг, але мене поставили в перший. У другому забігу і погода була сприятливіша і компанія хороша. Перші 2 кілометри пробігла з дівчатами по 3:20, але установка тренера була бігти по 3:15. Дуже складно самою і в спеку так бігти. Загалом на цей сезон готувались на 5000 метрів, я відібралась на Командний чемпіонат Європи і там мені хотілося б пробігти добре. Після Кубку біглося досить непогано, можливо там, на 5-ці розбіглася. Спершу мені тут здавалося, що біжу зовсім пішки:). А от другу половину завалила через погоду. Не очікувала, що буде командна медаль, тому я рада)

Котовська Ольга

Майже особистий рекорд, я дуже задоволена, біглося набагато краще ніж на Чемпіонаті України. Перед цим стартом я поїхала до Ворохти на збір на 2 тижні, мені здається збори дуже допомагають. Було сьогодні неймовірно спекотно, брала мочалки практично через коло, поливалася. Вони мене врятували, дякую організаторам за це. Задоволена, що наша команда посіла 3 місце, ніколи ще на офіційних стартах не заробляла медалі. Дуже рада за команду і рада за хлопців. Сподобалася і організація, ще й відчувала себе як вдома. Тут дуже багато моїх знайомих, спортсменів, які не виступали, але підтримували. Дуже приємно було.

Сердюк Олена

Почала в цілому комфортно, але за часом вийшло трохи зашвидко. Мабуть це трохи зіграло роль. Але я й так була в кінці групи. Якби спокійніше почала, можливо б не так поставило, але невідомо. Звичайно, хотілося б краще. Готувалася на кращий результат, планувала по особистому бігти. Свою роль також зіграла погода. Та, як кажуть, усі в рівних умовах. Однак, і забіг А буде трохи пізніше, буде трохи простіше бігти.


Чоловіки показали наступні результати. В забігу А Дмитро Лашин став 8-м з результатом в 29:21,36 (9-й підсумковий результат), всього на кілька сотих позаду був Роман Романенко – 29:21,43, 9-й час в забігу та 10-й в підсумку. В забігу Б четвертим став Артем Казбан – 30:20,47 (21-й підсумковий результат), Єгор Жуков з результатом 30:40,58  став 15-м в забігу і 24-м в підсумку. Таким чином, поступившись збірним Іспанії та Італії, українська чоловіча збірна піднялася на третю сходинку командної першості. Коментарі стаєрів наведені нижче.

Лашин Дмитро

Я готувався до цього старту серйозно, розраховував пробігти близько до особистого рекорду – 28:20 орієнтовно. Але щось не пішло, не побіглось. Довелося просто контролювати ситуацію, щоб в команді потрапити в призи. Ми ж приїхали на командні змагання. Підтримували один одного, тренери та товариші по команді, які бігли в першому забігу кричали нам. Загалом, командним результатом задоволений, а особистим – ні.

Романенко Роман

Загалом, хотів починати повільніше, у мене перший кілометр вийшов 2:53. Та першу половину дистанції біглося легко, по 70 секунд. Але десь після п’ятірки, на шостому кілометрі відчув, що не тягну ритм. Тому довелося вже терпіти і тактично бігти, потрохи суперників один за одним наздоганяти. І тут ми з Дімою Лашиним добре вдвох попрацювали, допомагали один одному, потягли один одного.

Казбан Артем

Важко, сьогодні побачив позначку 9 кіл і вже зрозумів, що «пустий». Думок сходити не було, ніколи не сходив, але щось явно пішло не так. В підготовці зробив все, що було можливо. Я думаю, причиною може бути сідничний нерв, який мене турбував взимку. До цього старту почав готуватися вже з березня без базової підготовки. Я сподівався, що відрізками зможу розбігтися. І наче на коротких відрізках розбігався, але до купи зібрати все не вдалося. Темпові роботи робив по 3-3:05, в районі 2:50 взагалі не міг бігти.

Жуков Єгор

Не знаю, в чому й справа, наче все було нормально. Можливо позначилося те, що біг два дні тому на Командному чемпіонаті України 5000 метрів. Можливо ще не відійшов. Будемо розбиратися зараз, аналізувати.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів