Теплим літнім днем у гості до “Жорсткої Атлетики” завітав Олександр Кузін – людина різнобічна та цікава, як не крути) У не такому вже й далекому минулому Олександр – успішний марафонець, а наразі тренер професійних спортсменів та аматорів бігу. Та не встояв Олександр і перед проведенням змагань – популяризація та розвиток спорту манять його. Звісно, допитлива марафонка не змогла не скористатися нагодою та поспілкуватися з Олександром Кузіним щодо його спортивного шляху та тренерської діяльності.

У кожного своя історія, чому спорт, чому біг, чому марафон. Олександр розпочинав зі значно коротших дистанцій – 800м, 1500м, але тренер вже тоді йому казав, що Олександр бігатиме марафон. Це обурювало Кузіна, але згодом виявилось, що ця думка не така вже й скажена – це була, мабуть, єдина дисципліна, де можна виступати на рівні з чорношкірими спортсменами та заробляти гроші. Олександру вже як тренеру не доводиться тиснути на людей з думкою про марафон – вони самі бажають бігти цю дистанцію. Марафони відбирають дуже багато здоров’я і це єдиний вид, де у бігу спортсмен не світового рівня може заробити, а це є основним стимулом більшості його спортсменів.

Є і приємна новина – на відміну від коротких шосейних стартів, на марафонах не відбувається “поділ” призових, принаймні у практиці Олександра цього не було. Там зовсім інші гроші і він вважає це абсурдним, не вітає, але і розуміє чому атлети йдуть на це.

Найуспішніший рік у кар’єрі Олександра і за думкою поціновувачів спорту, і за власною думкою Олександра – 2007. У цьому році він став найшвидшим марафонцем Європи, пробігши у Лінці 2:07 (його рекорд траси і досі тримається). Інші титули та перемоги швидко забувалися і не цінувалися як і оточенням, так і ним самим.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Кузін впевнений, що талановитих людей одразу видно. Але не все вирішує талант, дуже важлива складова – працелюбність. На власному прикладі Олександр показав, як вперто людина може працювати задля досягнення мети: як термінатор упав-встав-упав-встав і досяг свого. Але було дійсно складно – не міг навіть ходити, лише про це і мріяв після тренування. Всі його спортсмени унікальні: Матвійчук Саша, Ігор, Гелетій, Діма Лашин – дуже талановиті.

В аматорах Олександру подобається наполегливість – доводиться їх “гальмувати” на тренуваннях – настільки викладаються та люблять біг. Вже після завершення спортивної кар’єри Олександр усвідомив чому аматорів так тягне до бігу – декілька днів не побігаєш і починається: тиск, серце стучить, а побігаєш спокійно годинку – і вже добре себе почуваєш. Для аматорів біг знімає стрес, “прочищає мізки”. Але і з професійними так було – давав їм менше навантаження, ніж до якого вони звикли у попередніх тренерів і одразу виникала недовіра – як так, результату же можна досягнути лише працюючи на повну. Але не завжди “хто вище б’є, той краще грає” – потрібно варіювати навантаження: завантажився-розантажився, а не так як у нас часто буває – навантажився-навантажився – травма – вимушений відпочинок.

Марафон для Олександра майже як релігія. Тому і займатися їм було цікаво після завершення спортивної кар’єри: бігти до 30-40 км можуть всі,  але все має співпасти: і підготовка, і фармакологія, і зовнішні чинники.

Цікаво та повчально спілкуватися з людиною, яка більшість свого життя присвятила марафону у різних ролях.
У 36-му випуску “Жорсткої Атлетики” в гостях був найшвидший марафонець Європи 2007 року, неодноразовий Чемпіон України, тренер унікальних спортсменів-професіоналів та натхненних аматорів бігу.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів