Столиця Шевченківського краю місто Черкаси прийняли фінальний півмарафон Гран-прі 2017 від NewRun. Цього разу траса змагань кинула виклик найбільш рівним та швидким трасам країни – Білоцерківського марафону та нічного марафону в місті Вишгород – організатори відмовились від стартового містечка в Долині Троянд та перенесли її на бульвар Шевченка, по якому безпосередньо і проходила траса змагань.

Черкаси не внесли несподіванку в п’єдестал чоловічого півмарафону, вже вкотре в рамках Гран-прі 2017 перемогу здобув Ігор Русс з часом 1:06:48. Друге місце посів досвідчений марафонець Іван Бабарика, в фінішному протоколі – 1:08:31. Третім став ще один претендент на п’єдестал в загальному заліку Гран-прі Юрій Грицак, він програв срібній позиції всього 5 секунд – 1:08:36.

У жінок беззаперечну перемогу здобула Вілісова Тетяна з часом 1:20:21. На відстані 5 хвилин фінішувала Олександа Олійник – 1:25:53, а закрила чільну трійку минулорічна переможниця ГранПрі Донченко Ольга, цього разу в фінішному протоколі значиться 1:26:48.

Перемогу в Гран-прі здобув один з найсильніших марафонців України, учасник чемпіонату світу в Лондоні 2017 Ігор Русс, протягом всієї серії він двічі отримував золоті нагороди та по разу срібло та бронзу.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Я хотів зробити серію стартів , але після чемпіонату світу був не в найкращій формі для серйозних закордонних змагань, тому прийняв рішення стартувати в Україні. Найбільша перевага стартів в Україні це мінімум часу на переїзди, тут декілька годин дороги і ти вже на лінії старту, а у Європі це було б складніше і значно довше. Більше того конкуренція на дистанціях дозволяла показувати гарний темповий біг.

Головним суперником був Юрій Грицак, переможець минулорічної серії, але окрім нього на окремі старти приїздили і інші досвідчені та швидкі бігуни: брати Бабарики, Тарас Сало, Артем Казбан, Павло Олійник, тому розслабитись на жодному зі стартів не вийшло! В цілому своїми виступами задоволений, вийшло достатньо непогано. Вже у грудні планую бігти марафон, бо взимку важко готуватись, а фінансування немає, тому поки дозволяє погода, хочу підготуватись, а ці старти розглядав як підготовку.

Окремо хочу відзначити рівень організації даної серії, все було на високому рівні, особисто мені дуже сподобалось!  Всі траси Гран-прі достатньо хороші, а от жителі, як на мене, недостатньо свідомі, окрім напевно Полтави, там було найбільше підтримки. А в іншому організатори добре постаралися, вони не винні, що в нас такий народ – завжди кудись спішить, інколи навіть перебігали дорогу прямо перед бігунами.  Щодо наступного року не можу сказати напевно, що пробіжу всі етапи, але думаю, що хоча б якийсь зачеплю обов’язково! Радий, що є організації як NewRun які розвивають даний напрям, незважаючи ні на що!

Ігор Русс в Полтаві. Фото Олега Дубини

У жінок тріумфаторкою Гран-прі стала представниця Saucony Running Club Олена Симонок не маючи при цьому жодної перемоги на окремому півмарафоні. Так, в Сумах Олена була 3-ю, в Полтаві 5-ю, а в Чернігові і Черкасах посідала 4-ті місця, що підтверджує важливість не так високих результатів, як системність і тактику на шляху до перемоги в загальному заліку!

Була рада прийняти участь у Гран-прі, побувати в чотирьох нових містах, випробувати свої сили і авжеж отримати перемогу!  З першого етапу отримала великий відрив від другого місця, тому обрала наступну тактику – показувати хороші результати, на рівні особистого, на кожному зі стартів. І, як бачите, тактика спрацювала! Найбільше сподобався півмарафон в Чернігові, чудове саме місто, приємна траса та сприятлива погода – ідеальні умови для швидкого бігу! Організатори надзвичайні молодці – із задоволенням буду приймати участь в їх майбутніх змаганнях.

Олена Симонок на шляху до перемоги

 

На супутній дистанції в 10 кілометрів перемогу здобули Богданов Михайло з часом 32:10 у чоловіків і Наталія Семенович – 37,03.

Загальні підсумки

А тепер щодо підсумків, яким запам’ятається нам Гран-прі 2017, що говорять цифри з офіційних протоколів?

Чотири міста подарували нам 1036 індивідуальних фінішів, на дистанціях 10 км фінішувало 387 і відповідно 649 успішних перетинань півмарафонського фінішу. Розподілення фінішерів на обох дистанціях по містам та статі представлено на графіках:

 

 

Таким чином чоловіки досі лишаються більш бігаючою частиною людства, а Полтава найбільш бігаючим містом Гран-прі, що й не дивно, адже коріння бігової ліги росте саме з цього міста!

І найголовніше – статистика по фінішному часу. Авжеж, через відсутність сертифікатів вимірювання трас змагань, проводити порівняння результатів є не зовсім коректним, але все ж цікавить, хто взяв верх. Найшвидшим чоловіком на Гран-прі 2017 став Олійник Павло, перемогу в Чернігові він оформив з часом 1:05:31, серед жінок найшвидший час показала Ольга Скрипак в Сумах – 1:13:50! Середній час долання півмарафонської дистанції у чоловіків склав 1:45:51, жінкам знадобилося в середньому 1:59:33, що свідчить про свідому підготовку любителів бігу до півмарафонської дистанції. На дистанції 10 кілометрів жінки зовсім трішки відстали від чоловіків, так представницям прекрасної половини людства в середньому знадобилось 56 хвилин і 22 секунди, а чоловікам 51 хвилина та 27 секунд.

Гран-прі 2017 оголошується закритим, а вже в наступному році буде даний старт третьому Гран-прі від NewRun, який здивує учасників новими локаціями та ще більшою конкуренцією між найкращими атлетами країни! А спеціально для тих, кому важко дається очікування, New Run пропонує спробувати власні сили на Новорічному півмарафоні, який відбудеться вже 24 грудня в місті Полтава!

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів