Лісабон стане господарем SPAR Чемпіонату Європи з кросу-2019, Європейська рада легкої атлетики прийняла відповідне рішення в минулу п’ятницю.

Вже втретє Португалія прийме Чемпіонат, в 1997 році містом-господарем була столиця – Лісабон, а в 2010 змагання відбулися в Албуфейрі.

Чемпіонат Європи з кросу 2019 стане вже 26-м за ліком. Нагадаємо, що цього року змагання прийматиме Саморін, Словаччина, а наступного року найкращі кросмени зберуться в голландському місті Тілбург.

Лісабон вже має досвід проведення чемпіонату світу з кросу в 1985 року, тоді переможцем став португалець Карлос Лопес, який лише кількома місяцями раніше тріумфував на Олімпійських ігор 1984 року на марафонській дистанції..

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

“Португалія мала найсильніших європейських кросменів, які виступали протягом багатьох років, та багатьма відомими чемпіонами, тому приємно, що ми знову повернемося туди. Я впевнений, що чемпіонат будуть чудово організований, як і попередні два в Португалії, і це є однією з основних причин, чому ми їх обрали “, – коментує Європейський Президент Атлетики Свейн Арне Хансен.

“Крос користується популярністю не тільки серед бігунів Португалії, але і глядачів, тому я шукаю хорошу компанію, щоб також взяти участь у даному чемпіонаті”, – додав він.

Нагадаємо, що Україна також претендує і планує подати заявки на проведення офіційних міжнародних турнірів під егідою ЕА, зокрема на чемпіонат Європи з кросу на Закарпатті. Для отримання необхідного досвіду, виконкомом ФЛАУ включив до складу делегації на чемпіонат Європи з кросу 2017 президента ФЛА Закарпатської області Анатолія Коломойця. Дане рішення було прийняте задля того, щоб дізнатися деталі проведення змагань, а саме їхньої організаційної частини, і можливість їхнього проведення в Україні.

За матеріалами EA та ФЛАУ

Фото ЖА. Чемпіонат України з кросу-2016

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів