Російське антидопінгове агентство (WADA) не буде реабілітоване. Таке рішення може привести до усунення збірної РФ від участі в Олімпіаді 2018 року.

Про це, посилаючись на суспільно-правовий телеканал ARD, пише DW.com.

“На засіданні 15-16 листопада WADA оголосить, що російське агентство поки не змогло виконати поставлені перед ним умови”, – повідомив в ефірі ARD автор фільмів про російський допінг, німецький журналіст Хайо Зеппельт  з посиланням на кілька “джерел з WADA, які повністю заслуговують довіру”.

За його словами, у своєму висновку WADA посилатиметься на три обставини. По-перше, російське керівництво досі заперечує існування підтримуваної державою системи допінгу. По-друге, РФ як і раніше не дає доступ до проб сечі російських атлетів, які перебувають в московській антидопінговій лабораторії.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Крім того, WADA отримала нову базу даних, яка містить докази застосування допінгу російськими спортсменами, повідомив журналіст. Рішення “матиме масштабні наслідки і може привести до усунення російської збірної від участі в Олімпійських іграх 2018 року в Пхенчхані. Після відмови WADA відновити діяльність російського агентства “все менш імовірною” стане участь росіян і в Паралімпіаді-2018″, – вказав Зеппельт.

Причиною цьому може стати нова інформація, яку передав Міжнародному олімпійському комітету колишній голова Московської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков, про що повідомляє Daily Mail.

За його словами, ця інформація є підтвердженням державної системи допінгу в Росії. Родченков заявляє, що російська допінг-змова була організована і фінансувалася безпосередньо міністерством спорту Росії під керівництвом Віталія Мутко, який зараз обіймає посаду заступника прем’єр-міністра Росії.

Як відомо, влітку 2016 року МОК створив дві комісії для розслідування звинувачень, представлених в доповіді канадського професора права Річарда Макларена, який очолював незалежну комісію Всесвітнього антидопінгового агентства WADA по РФ.

За матеріалами Укрправди, Daily Mail.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів