Ультрамарафон, який не зміг завершити Майк Вардіан – переможець серії 7 марафонів на 7 континентах за 7 днів, а за 31 рік його фінішерами стали лише 15 осіб. Barkley Marathons – можливо, найважче випробування на витривалість на планеті Земля. Тим, кому вдається на нього зареєструватися, директор надсилає лист зі співчуттям.
Марафон проводиться в США в національному парку Фрозен (Теннесі). Це 100-мильний забіг з постійними сходженнями і спусками, з колючими чагарниками, деревами, що впали, холодом і дощем.

Основні характеристики

Оскільки маршрут регулярно змінюється і, як правило, ускладнюється, набір висоти становить від 16 500 м до 20 500 м. Ніякого маркування, ніяких пунктів харчування – тільки вода в двох місцях і все! При цьому учасники (до 40 осіб щорічно) не можуть використовувати GPS-навігатори – тільки карту місцевості і компас.

Замість чіпової системи

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Траса складається з п’яти 20-мильних петель (кіл). По ходу кола бігуни повинні знайти заховані книги і вирвати сторінку, номер якої дорівнює їх стартовому.

Читання книжок, один з етапів перегонів. Джерело: Alexis Berg / esquire.com

Сторінки перераховуються після кожного кола і є доказом його проходження. Перед тим як піти на наступне коло учасник отримує новий номер і повинен буде вирвати нову сторінку. Якщо сторінка втрачена, на учасника чекає дискваліфікація.

Гасло змагань виконане в найкращих традиціях Голівудських мелодрам. Джерело: bittersoutherner.com

Ліміт часу – 60 годин на всю гонку і 12 годин на кожну петлю. У 2017-му році були заховані такі книги – Unravelled, Lost and Found, There Is Nothing Wrong With You: Going Beyond Self-Hate.

Історія створення

Barkley Marathons придумав Гері Кантрелл (a.k.a. Lazarus Lake), надихнувшись історією втечі з в’язниці ймовірного вбивці Мартіна Лютера Кінга. За 55 годин на свободі Джеймс Ерл Рей пройшов лісом 13 кілометрів.

Втеча з Шоушенка – ключова частина гонки. Джерело: wbir.com

Дізнавшись про це, Гері сказав: «Я б подолав не менше 100 миль!». У 1986 році відбулася перша гонка, а закинута нині в’язниця стала частиною маршруту.
Гонка проводиться навесні – в перших числах квітня. Назвав її Кантрелл в честь свого друга Баррі Барклі.

Особливості реєстрації

Учасників Гері відбирає сам. Хоча у гонки є сайт, заявку на участь слід надсилати на його особистий e-mail. Крім того, необхідно заплатити внесок 1,60 долара і написати есе на тему «Чому я повинен бути допущений до участі в Барклі».

Автомобільні номера учасників. Джерело: Michael Buteau / bloomberg.com

Якщо вашу участь схвалено, не забудьте привезти з собою автомобільний реєстраційний номер свого регіону – це теж вимога Гері. Учасники, які отримали свій шанс повторно, повинні вислати директору додаткове пожертвування – наприклад, білу сорочку або шкарпетки. Якщож  повторно вдається зареєструватися фінішерові, його вступний внесок – пачка сигарет Camel.
Власне, коли директор закурює цигарку, Barkley Marathons і починається. За годину до цього Кантрелл дме в конх – музичний інструмент, виготовлений з великої раковини морського молюска. Точного часу старту у гонки немає – вона може початися в призначений день з півночі до полудня.

Директор гонки – взірець фізичної культури і ОБЖД. Джерело: bittersoutherner.com

Учасники

Більшість учасників – люди в ультрамарафонскому світі відомі. Наприклад, Джаред Кемпбелл – єдиний, хто завершив гонку тричі – неодноразово входив в топ-10 Hardrock 100 Endurance, а в 2010-му його виграв.
Рекорд траси в 2012-му встановив Бретт Меун – 52:03:08. Краще досягнення серед жінок – 66 миль Сью Джонстон в 2001 році.

Триразовий фінішер Джаред Кемпбелл. Погляд типовий для жителя Троєщини. Фото: wbir.com

Тільки один раз (в 2012-му) фінішерів було троє. У 2006-му ніхто з учасників не завершив навіть 60-мильний fun run (3 петлі з лімітом 40 годин). Більше 30 учасників не змогли дістатися до першої книги, хоча це всього дві милі шляху.

Цьогорічна драма

У 2017-му можна було очікувати успіху від Майка Вардіана, який на початку року виграв 7 марафонів за 7 днів на 7 континентах з рекордним середнім часом 2:45:57. На жаль, 42-річний американець дебютну спробу Barkley Marathons провалив, не вклавшись в ліміт вже на першій петлі.

Гері Кантрелл (зліва) і Майк Вардіан – змагання шапок. Джерело: James Whiteside / runnersworld.com

На старті Майк тримався лідерів, але впав на першому ж великому спуску і, заблукавши, втратив три з половиною години. «Це хороший урок на майбутнє, – сказав Вардіан, – сподіваюся, Кантрелл мене сюди ще запросить».
За відсутності Вардіана і ще 15 учасників, які зійшли на першому етапі, на другу петлю вийшли 24 людини. Після третьої петлі їх залишилося двоє. На фініші ж трапилася справжня драма. 40-річний Гері Роббінс не вклався в ліміт всього на 6 секунд!
Крім того, з’ясувалося, що на останньому етапі він зробив неправильний поворот. Так що єдиним фінішером став Джон Келлі – 59:30:53. Це була його третя спроба в Barkley Marathons. Ще 4 учасники успішно завершили fun run.

Основне фото Trail Runner Magazine

За матеріалами sports.ru

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів