В четвер, 18 січня, в столичному манежі КМШВСМ в рамках Змагань з бар’єрного та спринтерського бігу пам’яті М.Батруха та Б.Юшка Христина Стуй виграла фінал гладкої 60-метрівки з результатом 7.27. Таким чином, Христина дотримала своє слово, яке дала тижнем раніше на Різдвяних стартах, та виконала норматив на зимовий чемпіонат світу, що відбудеться в Бірмінгемі в березні.

Христино, вітаємо з нормативом! Розкажи, як тобі сьогоднішній біг?

Чесно скажу, стан був не дуже, я досі відхожу після хвороби і ще трохи відчуваю занепад сил. Але на фінал вдалося зібратися, відчувала це на старті. У нас був фальстарт і я вилетіла зі старту першою. Я відчула, що стан зараз класний, що я заряджена, зрозуміла, що зараз можу показати результат.

Як далі у тебе зі стартами, що плануєте?

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Щодо подальших планів, то планую підтверджувати норматив на Командному чемпіонаті України. Насправді, ще точно невідомо, чи є сьогоднішній старт в переліку ІААФ, та й в будь-якому випадку треба ще стартувати. На комерційні старти їхати не планую, у нас дуже коротенький сезон. Вже скоро після Командного і Чемпіонат України – з 9 до 11 лютого, тож просто не буде часу стартувати. Як то кажуть, я вже спортсмен “віковий”, мене треба берегти 🙂 , зараз мені так часто стартувати дуже ризиковано. 

Але перш за все ти націлена на Бірмінгем цього року?

Амбіції на чемпіонат світу звичайно є, ми так і планували цей сезон, я була так би мовити “зашорена”, націлена на норматив. Хоча ми розуміємо, що норматив 7,30 це слабенький результат для того, щоб потрапляти навіть у півфінал на Чемпіонаті світу. Але 7,27 вже зараз мені дають сподівання, що я ще зможу додавати і навіть пробувати бігти по особистому.

Ти досить тривалий час боролася з травмами . . .

Я вже в принципі 2 роки травмована, в олімпійський рік я порвала задню, довго відновлювалася. Цього року у мене сідничний нерв, з яким я взагалі борюся років 10.  Тому дякую величезне моєму тренеру, Сергію Валерійовичу Басенко, що терпить усі мої травми і завжди підтримує.

Як зараз твій стан, вдалося повністю відновитися?

Зараз також періодично турбує. Я їздила до Аліни Талай (прим. ред. – бронзова призерка ЧС-2015 на 100 метрів з/б) в Білорусь, ми з нею гарно дружимо, я їй розповіла про свої проблеми, і її, виявляється, також сідничний нерв дуже довго турбував і дуже все схоже за симптомами. Аліні ніякі лікарі і процедури не допомагали і лише коли вона поїхала в США до тренера, там їй показали вправи, які допомогли. Тож, вона запросила мене до себе в Білорусь і поділилася досвідом. Поки що не можу сказати, чи допомогли, вона сказала, що це тривалий процес, але певний ефект я вже відчуваю. Однак, все дуже сильно залежить від навантаження на тренуваннях.

Класно, коли так спортсмени між країнами товаришують і обмінюються досвідом!

Так, я жила у неї, тиждень була. Ми і потренувалися разом, робили роботи разом, такі з нею відрізки там катали – ого! Звичайно, така компанія дуже заводить, коли біжиш поруч із кимось. Я вже давно не бігала роботи зі спаринг-партнером. Але зараз у нас в групі з’явився новий хлопчик – Савенко Саша, то ми з ним зараз класно старти бігаємо, навіть на рівні іноді, мене це підбадьорює звичайно.

Жорстка Атлетика зичить Христині сил і в першу чергу стабільно хорошого здоров’я, і продовжує відслідковувати усе найцікавіше в атлетичному світі!

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів