У місті Преторія, що є столицею Південно-Африканської Республіки (ПАР), днями відбувся національний чемпіонат з легкої атлетики. Жвавий інтерес уболівальників до цих змагань спричинили високі результати, що їх продемонстрували південно-африканські атлети в бігових дисциплінах.

У спринті головним ньюзмейкером змаганнь став атлет з Йоганнесбурга Кларенс Муняі. Йому лише 20 років. На відміну від своїх титулованих суперників, Муняі раніше ніколи не здобував медалей на змаганнях світового рівня. Але в півфіналі бігу на 200 метрів його час становив неймовірні 19.69 с.

Як Муняі шокував оточуючих і себе самого.

Що означає цей результат?

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

По-перше, це новий національний рекорд ПАР. Власником попереднього рекорду (19.84) був не хто інший, як Вайде ван Нікерк – олімпійський чемпіон 2016 року та двічі чемпіон світу з бігу на 400 м. Муняі перевершив досягнення титулованого співвітчизника на 0.15 с.

По-друге, Кларенс Муняі впритул наблизився та ледь не встановив новий рекорд Африки з бігу на 200 м. Йому не вистачило однієї сотої секунди, щоб повторити результат, який у далекому 1996 році встановив Франк Фредерікс із Намібії – 19.68 с.

По-третє, відтепер досягнення Кларенса Муняі входить у десятку кращих за часом результатів на 200 м у світі! Рекорд належить Усейну Болту (19.19) із Ямайки. В десятку також входять Йоган Блейк (19.26), Майкл Джонсон (19.32), Джастін Гетлін (19.57), Тайсон Гей (19.58) та інші відомі атлети.

По-четверте, у свої 20 років Кларенс Муняі біжить швидше за Усейна Болта в тому ж віці – у Болта тоді був особистий 19.88.

Про Кларенса Муняі відомо, що він у 2017 році з результатом 20.10 с на дистанції 200 м став рекордсменом Африки серед юніорів до 20 років. В багатьох наступних забігах його результат тримався в діапазоні 20.1 – 20.2 с.

«Це велике досягнення для мене. Я ніколи не думав, що до 20 років зможу так швидко бігати. Я дуже щасливий», – цитує Муняі офіційний сайт Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (IAAF).

Цікаво також те, що Кларенс значно поступається своїм суперникам в габаритах. Маса тіла цього атлета всього 65 кг. Для порівняння, його потенційний суперник на 200 м, чинний чемпіон світу на цій дистанції Раміль Гулієв, має вагу 73 кг, а співвітчизник Вайде ван Нікерк – 78 кг. Це говорить про те, що 20-річний Муняі, набравши в м’язовій масі, може дедалі покращувати свої результати.

Поживемо – побачимо;)

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів