Російською читайте тут

2018 рік, ще навіть не перетнувши екватору, вже увійшов в історію українського спорту! Вперше в Україні змагання з шосейного бігу пройшли під бронзовим лейблом міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (IAAF), що одразу ж ознаменувалось побиттям рекорду траси та величезною конкуренцією серед професійних спортсменів з України та країн Африки. Загалом же на старт усіх дистанцій вийшло майже 11 000 бігунів із 52 країн.

Беззаперечно, найцікавішою частиною 8th Nova Poshta Kyiv Half Marathon стали жіночі змагання на дистанції півмарафону. Головною метою для топових учасниць, звісно ж, було побиття рекорду українки Анни Носенко, яка в 2016 році перемогла тут з часом 1:13:55.

Зі старту в чільній групі лідерів були одразу чотири спортсменки: кенійка Маріон Джепкуруй Лімо, українки Вікторія Калюжна, Юлія Шматенко та Дар’я Михайлова. Вже на Гаванському мосту Дар’я дещо відстала, тож основну частину дистанції боротьба відбувалась між кенійкою та українками Вікторією та Юлією. На Трухановому лідерство захопила Вікторія, одразу за її спиною Лімо Маріон, Юлія ж відстала на 10-15 метрів.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Позначку у 15 км лідерки жіночого забігу долали з таким часом: Вікторія Калюжна та Маріон Джепкуруй Лімо — 52:28, Юлія Шматенко відставала на 10 секунд — 52:38. Далі ж сталось щось надзвичайне! Вікторія Калюжна не просто нав’язала боротьбу кенійці Маріон Лімо, але й почала втікати від неї, що в результаті призвело до перемоги українки та оновлення рекорду траси за досить примхливої вітряної погоди! Отже, Вікторія Калюжна фінішувала першою з новим рекордом — 1:13:43, другою стала кенійка Маріон Лімо — 1:14:51, замкнула призову трійку Юлія Шматенко з часом 1:14:54.

Після фінішу Вікторія відповіла на деякі запитання.

Вікторія, чи задоволена сьогоднішнім виступом, і що для тебе значить ця перемога?

Задоволена, що сьогодні все так склалось, адже ми з тренером готувались до цього старту цілеспрямовано. Була проведена високогірна підготовка в Туреччині. Для мене особисто ця перемога дуже важлива і цінна. Авжеж, їхала показувати високий результат, але не думала, що виграю, приїхали дуже сильні іноземні суперниці, і наші українки теж зібрались дуже сильні.

Вітер по дистанції заважав?

Так, по дистанції заважав зустрічний вітер. Поки ще бігли групою, і ставала за хлопцями,  все було більш-менш, а вже на фінішній прямій, коли опинилась наодинці, практично «зупинилась».

Чи був момент коли ти зрозуміла, що можеш перемогти?

Ще на забіганні на перший міст (Гаванський міст), я зрозуміла, що можу перемогти. Навіть на гірку я бігла впевнено і відчувала, що можу втікати від суперниць.

Що стало запорукою твого успіху сьогодні і які плани на майбутнє?

В першу чергу це моє бажання перемогти та гарна фізична форма. А щодо майбутнього, тепер завдання вже за тиждень у Вінниці відібратись на Кубок Європи на 10000 метрів.

У чоловіків вся боротьба розігралась між представниками африканських націй. Минулорічний переможець та одночасно рекордсмен траси ефіоп Анбеса Ленчо (1:03:57) отримав гарного конкурента в обличчі кенійця Ніколаса Макау з високим особистим рівня 1:00:58.

На першій половині дистанції боротьба спостерігалась за третю позицію між українцем Романом Романенком та румуном Маріусом Іонеску, проте вже на позначці 10 км Роман почав втікати. В результаті, він так і фінішував третім з часом 1:07:58, а четверте місце виборов чинний рекордсмен України з марафонського бігу Дмитро Барановський.

У фаворитів же все пройшло рівно та нога в ногу. Позначку 10 кілометрів кенієць та ефіоп перетнули за 29 хвилин та 29 секунд, позначка 15 км – 44 хвилини та 26 секунд. І лише фінішна розбірка визначила переможця! Анбеса Ленчо переміг, і не лише оформив дубль, але й вдруге поспіль оновив траси! Відтепер орієнтиром на наступний рік буде 1 година 2 хвилини і 56 секунд. У кенійця Ніколаса Макау результат лише на 2 секунди гірше.

Переможець та рекордсмен траси поділився короткими враженнями.

Чи ставив ти собі ціль оновити свій же рекорд?

Мені дуже подобається організація і взагалі Київський напівмарафон, тож я планував  оновити рекорд і цього року.

В ході брифінгу Ірина Ліщинська, спортивний директор Run Ukraine, розповіла, що Анбесо Ленчо був готовий бігти в межах години і однієї хвилини. Але корективи внесли проблеми з авіаперельотом, двічі затримували рейс, і Анбесі довелось чекати в Стамбулі півдоби, що не могло не відобразитись на формі атлета.

А чи плануєш відвідати Київ втретє наступного року?

Однозначно так! Більше того, думаю і про цілий марафон в Києві!

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів