Марафонський сезон у розпалі і 7 травня столиця Північної Ірландії Белфаст в 37-й раз приймала щорічний Belfast City Marathon. У цьому забігу кілька категорій: жінки, чоловіки, естафета, ветерани та спортсмени на візках. Організовує його міська рада Белфасту та федерація легкої атлетики Північної Ірландії.

І бронзовою призеркою стала українка Христина Богомягкова з особистим рекордом 2:46:43, при цьому почавши забіг з 5-ї позиції. Таким чином, цей результат наразі є четвертим результатом сезону в Україні серед жінок.

Повернувшись до України Христина поділилася з Жорсткою Атлетикою враженнями та емоціями:

Тут все строго і просто, тут не було жодного кілометру, коли я бігла без підтримки, стояло і аплодувало буквально все місто, я такого не бачила раніше! У мене мурашки по шкірі були, у нас такого немає.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Щодо самого бігу, то це, мабуть, вперше, коли задоволена місцем, але незадоволена результатом. Перша половина була з гірками і я боялася додавати, адже не знала, який рельєф мене очікує. Попереду бігла чешка і кенійка, між нами розрив був по 30 метрів, я була налаштована далеко їх не відпускати, але при цьому і тримати свій темп. На 10 км я вже наздогнала чешку, а на 15 км кенійку. Після цього зрозуміла, що потрібно боротися з секундоміром. До речі, “стіни” у мене не було, а навпаки до останнього кілометру намагалася опиратися і працювати на максимум.

Перед стартом мені тренер сказав, що я повинна повернутися з цього марафону іншою і, мабуть, він мав рацію. Я повернулася іншою – яка вийшла з “зони комфорту”.

А переможницею у жінок стала представниця Кенії Каролін Джепчірчір, її час — 2:41:17, срібна медаль та 2:43:34 в місцевої спортсменки Лори Грем, а це перша північноірландська спортсменка у призовій трійці за останні 18 років.

Цьогорічним чемпіоном марафону серед чоловіків став кенієць Ерік Коеч з результатом 2:18:20, другий на фініші Ден Тануй, 2:20:20, а третій Джоел Косітаніз часом 2:23:41.

Всього ж у Belfast City Marathon взяло участь близько 17 тисяч спортсменів з різних країн світу.

Читайте також про марафонські здобутки українців у Майнці.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів