В Україні з кожним роком збільшується кількість бігових стартів, і Жорстка Атлетика не могла обійти стороною старт, який в собі поєднує і біг безпосередньо, і популяризацію України для внутрішнього туризму. Так, 11 серпня від берега озера Світязь був даний старт унікального для України марафону – Світязь Екомарафон, на всіх дистанціях якого змагались більше 200 учасників. Цікаво, що старт марафону був даний зі сходом сонця, тож атлети змагались в комфортних умовах без палючого сонця, принаймні найшвидші з них.

Варто відзначити, що боротьба за перемогу серед чоловіків на основній дистанції розгорнулась між ультрамарафонцями Романом Гаврилюком та Олександром Головницьким. В результаті перемогу здобув Роман з часом 2:38:41, Олександр з 2:48:34. Замкнув чільну трійку Андрій Лапко з результатом трохи швидше 3-х годин – 2:59:38. У жінок впевнену перемогу здобула представниця бігового клубу Шипшина Ірина Масник з результатом 3:03:53.

“Він дуже відрізняється від інших українських марафонів, в кращу сторону. В курортному містечку, де просто дуже приємно, своєю дуже гарною трасою, сюди хочеться повернутися”, – поділився враженнями Олександр Головницький, який пробіг майже всі українські марафони.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

На півмарафонській дистанції перемогу здобув Григорій Хомич з часом 1:14:26, серед жінок першою до фінішу дісталася Катерина Макарук – 1:38:50.

Також зазначимо, що гостею бігового свята стала перша в незалежній Україні медалістка Олімпійських Ігор Валентина Цербе, вона і взяла на себе почесну роль вручення медалей переможцям та фінішерам марафону.

Родзинкою змагань став перший в Україні забіг по воді, який полягав в бігу безпосередньо по озеру Світязь. Учасникам пропонувалось подолати 400 метрів по мілководдю та перевірити свої сили в абсолютно новій активності!

Організотором Світязь Екомарафону виступив знайомий всім півмарафонцям України Сергій Панасюк за його щорічний Ковельський півмарафон. Ось як він підсумував результати проведення марафону:

“Щиро всім дякую за спільний витвір спортивного мистецтва! А найголовніше та найприємніше визнавати, що і мені вдалося маленьким внеском долучитися до збільшення географії стартів пробігів та марафонів в Україні, яка за останні роки, зростає в геометричній прогресії, як і їх кількість учасників, про що я мріяв ще в далекому 1998 році, коли вперше потрапив на змагання з бігу по шосе в Польщі, тоді і виникла в мене єдина думка та мрія: коли в Україні буде така сама велика кількість пробігів, а особливо Любителів бігу, що створять бігову, здорову тенденцію життя Українців! Усім дякую та бажаю здоров’я, якнайдовше насолоджуватися приємними миттєвостями дивовижного життя, дай Боже в Мирі та злагоді з усіма країнами світу, а особливо з любителями спорту!”

Жорстка Атлетика долучається до амбітних мрій людей щодо розвитку бігової та легкоатлетичної справи в Україні та продовжуватиме знайомити Вас з унікальними подіями на теренах нашої країни!

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів