Один з найкращих українських стрибунів за всю історію Андрій Проценко здобуває перемогу на ЧУ в Сумах та покращує SB не без боротьби. Вже на висоті 2,23 Андрій припустився двох помилок, та переніс останню спробу на наступну висоту 2,26. Проте висота 2,23 підкорилась молодому Вадиму Кравчуку, вихованцеві Західного ЦОП, з першої спроби, тож Андрій пішов на деякий ризик.

Все ж тактика і налаштування Андрія виявились вірними, чиста спроба на 2,26 забезпечила йому Чемпіонство, а перша ж чиста на 2,30 стала оновленням його найкращого досягнення сезону. Далі атлет вирішив не виступати.

2,30 м – і ти завершив виступ. Чому ти вирішив не атакувати 232?

Я не хотів форсувати, далі ще є змагання, буде видно. До того ж це тільки третій старт в цьому сезоні і другий, який вийшов. Травми періодично турбують, тому страшно у даний момент щось пошкодити, бо далі на Чемпіонат Європи з травмою їхати немає сенсу.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Я так розумію, що ти задоволений сьогоднішнім результатом?

Авжеж задоволений. 2,23 м збив, на 2,26 м ризикнув піти – за рахунок зібраності взяв і цю висоту, показав характер. А далі вже був трохи заведений, на фоні цього вийшла вдала спроба і з першого разу взяв наступну висоту.

На яких стартах ми ще матимемо нагоду тебе побачити?

Це поки що не вирішено. Якщо не буде закордонних стартів, то буду їхати на змагання «Меморіал О.Дем’янюка» і там виступати. Поки є можливість ще думаємо, дивимось, зважуємо варіанти.

На попередніх міжнародних стартах ти зійшовся з японцем і китайцем. Розкажи про цих двох нових твоїх конкурентів. Звідки в Японії та Китаї такі висотники?

Вони не настільки й нові, я з ними часто вже зустрічався на змаганнях. Просто вони так високо не стрибали. Китаєць має особистий 2,33 м, він в мене вже не один раз вигравав. По техніці мені подобається, як він стрибає. У японця більш специфічний стрибок, але там був поміст і він дуже добре потрапляв – 2,37 м легко міг брати, зовсім трохи не вистачило. Китаєць теж дуже непогано виступав, 2,33 м він позбивав, переніс на 2,35 м і теж дуже хорошу спробу зробив. А ми усі на помості попливли, більше ніхто хороших стрибків не показав. Тільки Дональд Томас намагався щось зробити і в нього через одну спробу більш-менш виходило.

Яка твоя головна мета на сезон?

Головна ціль – це Чемпіонат Європи. Ми до нього готувались, планували їхати, тим більше, що норматив був з літа, тому основний старт буде там.

https://www.instagram.com/p/BtoEMsVoV1b/

Фото: ФЛАУ (Дмитро Вакулка)

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів