Йому щойно виповнилося 18. Він чемпіон юнацьких Олімпійських Ігор з рекордом змагань, чемпіон Європи U18 з найкращим світовим досягненням серед юнаків та володар срібної медалі чемпіонату світу U20 (і це лише за минулий рік). Тепер же він став лідером світового сезону серед дорослих атлетів!

Мова йде про Михайла Кохана, який на Зимовому чемпіонаті України з легкоатлетичних метань здобув перемогу з фантастичним результатом – 76,24 м та виконав норматив на дорослий чемпіонат світу (76,00), що відбудеться у Досі наприкінці вересня.

Причому у ході змагань Михайло додавав фактично з кожною спробою: 71.33 – 74.01 – 73.70 – 74.88 – і врешті 76.24!

Звісно, сезон ще попереду і наголошувати на лідерстві у світовому рейтингу не зовсім доречно, але жодних сумнівів, що це результат світового рівня і підстава детальніше розпитати у Михайла, що він сам думає з цього приводу.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Ще раз вітаємо з чудовим результатом! Задоволений?

Дякую! Звичайно, я дуже радий. Працював усю зиму і звісно дуже задоволений.

Як по відчуттях давалися спроби, у тебе щораз вдавалося далі відправити молот…

Так, додавав з кожною спробую, бо я вже так звик додавати на змаганнях. Можна навіть глянути по Чемпіонату Європи минулого року: у мене також шоста спроба була світовим рекордом. Я просто входжу в кураж і метаю!

Ти значно покращив свій особистий рекорд: минулого року тут же в Мукачево ти метнув на 70, 02 м, зараз на 6 метрів далі. Чи були якісь зміни в підготовці або просто планомірний прогрес? 

Після сезону встиг відпочити, у нас були в жовтні збори в Анталії – там відпочив і почав готуватися. Насправді ніяких змін у підготовці не було – як працювали так і працюємо, нічого в принципі особливого. У січні у мене були збори в теплих краях, знову в Анталії – за це велике дякую Вячеславу Григоровчиу Тиртишнику, Михайлу Наумовичу Лельчицькому – це директор Дніпропетровського вищого училища фізичної культури, за забезпечення і Західному ЦОПу. Там тренувальна база, ми туди регулярно їздимо, готуємося, всі умови є.

Ти виконав норматив на ЧС! Чи планував виконувати норматив, адже тобі ще виступати за юніорам і молоді? Чому зробили акцент на дорослому снаряді? 

Так, зробили цього року акцент на “сімці” (прим. вага дорослого снаряду 7,260 кг) і виконувати норматив я планував, адже це було моєю метою – потрапити на дорослі змагання. А так, мені дійсно ще виступати по молоді і юніорам. Молодь відпадає цього року, тому що мені влітку ще не буде 20 років для участі. А там в регламенті прописано, що якщо спортсмену немає 20 років, то я не маю права брати участь.  

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів