З 10 по 12 травня амбасадори з України – Оксана Рябова та Олександр Скороход в рамках проекту Trail the World взяли участь у  TENGRI ULTRA “Марафон Великой Казахской Земли”, найбільшому в Центральній Азії трейловому ультрамарафоні. Ці змагання проводяться щорічно починаючи з 2015 року. Базовий табір, де знаходиться старт/фініш усіх дистанцій розташовується в мальовничому скелястому каньйоні Тамгали-Тас (Писані скелі) на березі річки Ілі, усього в 120-ти кілометрах від Алмати.
 
Цього року Tengri Ultra зібрав майже 1,5 тис. учасників на трейлових дистанціях 15, 35 і 70 км, а також – скандинавської ходи 42км та 35км. Окрім того, в рамках п’ятого TENGRI ULTRA вперше в Казахстані відбувся кані-кросу: забіг на 3,5 км з собаками.
Амбасадори з України Оксана та Олександр виступали на дистанціях 70км і 35км відповідно. Оксана Рябова у напруженій боротьбі посіла 2-е місце та була 4-ою в абсолюті, показавши час 7год. 2хв. Не менш драматично проходила гонка на 35км. Олександр фінішував 4-им, посівши 2-е місце в категорії 18-35р.
А тепер про все більш докладно.

На основній 70-и кілометровій дистанції зі старту розпочалася запекла боротьба як між чоловіками так і жінками за лідерство. Цього року майже 150 атлетів боролися за перемогу на ультрагонці у індивідуальному заліку, а крім того близько 30 команд змагалися у естафеті (2х35км). Оксана Рябова поділилася враженнями від гонки:
– Зі старту кілька кілометрів після початку – бігла за лідерами. Наздогнала російську атлетку, Марину. Так ми з нею пробігли до першого контрольного пункту (КП). Але оскільки я тільки набирала воду – не зупинялася, то вибігла раніше і пішла у відрив. Втім, бачила, що суперниця сильна – й не дуже відстає. Сподівалася відірватися на 2-ій пол. траси, де були підйоми, які я проходила швидше ніж суперниця. До 60км все йшло чудово, навіть в якийсь момент вийшла на 2-у позицію в абсолюті. Але потім, десь 62-67км мене «накрило». Далася в знаки трохи зашвидка 1-а половина. Темп сильно впав. Мене наздогнала Марина, потім ще хтось із чоловіків. Тільки на 67км трохи полегшало і змогла знову взяти гарний темп. Так і фінішувала.
– Хоча, загалом, було досить спекотно (близько 35-36С, ред.), після ультра в ОАЕ (проект «Долаючи пустелю») – цю спеку переносила цілком нормально (сміється:). На КП намагалася поливати голову, а також – достатньо пити ізотоніка Nutrixxion – дуже допомагало!
– Загалом, оскільки старт був більше підготовчим до основного (115км зі значним набором), який буде через місяць – то результатом задоволена.
– Мені дуже сподобалася чітка організація Tengri Ultra. Це заслуга як головних організаторів з «Екстремальна Атлетика» – Тимура Артюхова, Вадима Винокурова, так і волонтерів. Контрольні пункти (КП) – були чудові! Крім того, старт цікавий гарними краєвидами й різноманіттям покриття: тут вам і твердий та м’який грунт, кам’янисті ділянки, пісок… І, нарешті, хоча й полюбляю довші траси з великим набором Tengri Ultra – чудова дистанція для швидкого бігу. А ще (посміхається) тут класні призи та душевна атмосфера!
– Тengri буде безперечно цікавий тим, хто хоче побачити степову екзотику й спробувати свої сили на відносно жаркій трасі з різноманітним рел’єфом. Степ – дійсно неймовірне і дуже красиве місце! Чого вартують хоча б квітучі маки, які ми сьогодні пробігали або ж дві черепахи, які зустріла неподалік каньйону!

 

Олександр Скороход розповів про перипетії, які відбувалися на дистанції 35км, на якій цього року стартувало майже 400 учасників.
– Зі старту взяли хороший темп, перші кілометри бігли вп’ятьох групою. Далі, як с
тежка почала робити вихиляси то вгору-вниз, то вправо-вліво – трохи відстав, мене обігнав ще один учасник. Біглося важкувато. Можливо, що тільки перший старт у сезоні після травми – ще як слід не розбігався. Перші 20км йшов на 6-ій позиції. Але потім, коли почався основний підйом – стало якось по-легше:) “Підібрав” на підйомі одного з лідерів. Ще одного учасника попереду наздогнав десь за кілометр до фінішу. Так і прибіг – 4-им.
– Було доволі спекотно, хоч і не настільки, як у день, коли долали 70км. Пив воду, колу та ізотонік (Nutrixxion), а через 1,5 години бігу – випив магній (Nutrixxion), аби запобігти судомам.
– Загалом, результатом як для першого старту задоволений: вдалося поєднати “довге тренування” та змагання якраз за місяць до Чемпіонату світу з трейлраннінгу. Реабілітація після травми – також проходить як треба.
– Організація змагань – була на дуже високому рівні! Дотримання розкладу, робота стартового містечка, культурна програма, забезпечення траси волонтерами, медиками, фотографами – все було чудово! Tengri Ultra – це справжный фестиваль, де спорт можна поєднати з активним відпочинком або ж з відпочинком родиною.
– Надзвичайно радий був можливості відвідати Казахстан – країну, де народився й жив до 6-и років. Вже мало пам’ятаю з дитинства – тож був дуже вражений красою природи урочища Тамгали-Тас. Місця унікальні! Також, дуже сподобалися гори поруч Алмати. Бачити снігові вершини одразу за багатоповерхівками – це щось неймовірне! Якщо все складеться – то цього чи наступного року хочу взяти участь в Irbis Race – старті, який входить до світової серії скайраннінгу, який також організовує “Екстремальна Атлетика”.

Що ж, перший старт в рамках проекту Trail the World організованого Легкоатлетичним порталом Жорстка Атлетика спільно громадським об’єднанням «Экстремальная Атлетика» (Казахстан) за сприяння Podium Sport Media Group  – пройшов успішно! Наступні пригоди – попереду, слідкуйте за апдейтами!
Докладно про поїздку на Tengri Ultra 2019 можна почитати у попередніх матеріалах Жорсткої Атлетики:

а також на блозі Олександра time2trail.in.ua:

Let’s trail the World!

Партнери проекту “Trail the World“:

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів