Ніч Особистих Рекордів на 10000 метрів (проводиться з 2013 року лондонським клубом Highgate Harriers, якому між іншим вже 139 років),  – вже вдруге поспіль саме цей старт став господарем Кубку Європи з бігу на 10000 метрів. І знову назва виправдала себе для частини представників збірної України. Про жіночі здобутки ми вже розповідали, тепер же знайомимо вас із успіхами чоловіків.

Особистий рекорд і найкращий результат серед української команди продемонстрував Богдан-Іван Городиський – 28:27,44 (між іншим, найкращий результат для українців за останні роки на цій дистанції). Разом із Миколою Нижником (29:02,45), Дмитром Сіруком (29:03,90) та Романом Романенком (29:04,10) хлопці посіли шосте командне місце.

Про виступ лідера чоловічої команди Жорстка Атлетика дізналася з перших вуст.

Як ти сам оцінюєш свій результат, чи все вдалося реалізувати що планувалося і, власне, як склався біг для тебе?

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Звичайно, результатом задоволений, хоча й залишився трішки засмученим, що не розміняв 28:20, тому що готовність насамперед дозволяла зробити це. Але так як ще не маю великого досвіду виступів на довгих дистанціях, то й, звичайно, було декілька тактичних помилок під час забігу! Трішки зашвидко була пройдена перша половина дистанції, і це дещо важко було перенести організму, але загалом біг склався добре!

Як і де пройшла підготовка до цього сезону, готувалися з прицілом на цей старт?

Так, підготовка відбувалась поетапно, були на зборах в Киргизстані з прицілом на Чемпіонат України, і в подальшому до Кубку Європи на 10000 метрів!

Ти раніше бігав середні дистанції, з чим була пов’язана зміна дистанцій і як себе почуваєш на довших, подобається?

Перехід із середніх дистанцій був пов’язаний перш за все зі зміною тренера, так як теперішній мій тренер (Сташко Ігор Петрович) побачив в мені перспективу виступів на довших дистанціях, і один із небагатьох, хто повірив в мій потенціал, тому я найбільше вдячний йому за підготовку, та за працю, який він вклав! Але також велика подяка Сташківу Михайлу Володимировичу, за те що найкращим чином підготував мій організм до теперішніх навантажень, і окремо велика подяка моєму першому тренеру Хіміон Тамарі Василівній, яка привела мене у спорт!

Твої враження від Кубку Європи і такого формату проведення?

Для спортсменів була створена досить невимушена атмосфера, і це в свою чергу допомагало не зациклюватись на результаті, розвантажувало психічний стан спортсмена! Тож враження залишились дуже і дуже позитивними від цього формату!

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів