Історія Дар’ї однозначно привертає увагу. Не маючи «вау» результатів у юнацькому та юніорському віці, Даша сколихнула дорослий спорт. Наразі саме вона – найсильніша атлетика України на довгих дистанціях, якій в цьому сезоні ще не було рівних.

Дякуючи «Низькому пульсу» та Жені Годуну, тепер ми маємо змогу трохи детальніше дізнатися подробиці таких досягнень.

Про початок серйозних тренувань

Ближче до завершення університету я почала активніше тренуватися, прийшла до результату Rандидата у майстри спорту і тоді я зрозуміла, що завершується навчання і що я буду робити далі? На той момент спорт не давав мені грошей і я все одно пішла працювати. Працювала у фітнес-клубі і постійно думала, як пошвидше звідти втекти і де мені побігати. Думала тоді про цей біг постійно і зрозуміла, що не хочу працювати, хочу бігати. Просто дуже потрібно мені це!

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Про звання МСМК

Для мене це в першу чергу це звання означає те, що татові буде приємно. Тому що в спорт я прийшла саме завдяки йому. Він був моїм першим тренером і я вважаю, що завдання першого тренера не  втому, щоб дитина була здорова чи ще досягла якихось результатів у дитинстві, а привити любов до спорту. Тато завжди мені говорив, що те, що я щось виграю у дитячому спорті. – це нічого не означає. Ось якщо виграю щось у дорослому спорті – оце вже буде досягнення. Це сиділо у мене в голові, довелося повернутися і показати цей результат. Тому “міжнародник” це чисто для тата. Для мене це нічого.

Про заробіток професійного спортсмена

Для всіх насправді по-різному. Є декілька пунктів. По-перше це зарплати. У мене це 4 тисячі гривень у збірній України, це пів ставки. Багато хто ще влаштований десь в армії, там зарплата більше, це десь 10 тисяч, але там в основному хлопці, дівчатам важко потрапити до військових структур. Це вже комфортніше. У мене взагалі виходить тривалий час не було ніяких зарплат і я жила за рахунок комерційних стартів – це і є третій пункт. Ти їх плануєш за рік, думаєш скільки зможеш там заробити, обираєш. Це завжди як лотерея. Плюс для нас завжди суттєвий фактор – який результат там можна показати і чи можна оновити особистий рекорд. Іноді ти втрачаєш в грошах, але їдеш на старт, де у тебе буде швидкий час, адже потім ти зможеш його презентувати як personal best.

Також у цьому випуску: про юнацький спорт, про людей, що зробили неабиякий внесок в цей успіх, а саме про тренерів, а також про змагання, комерційні, світові і європейські першості, кенійську містичність і норматив на Олімпійські Ігри.

Обов`язково до перегляду!

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів