18 січня у львівському манежі ЛДУФК (Черемшини 17) відбудеться ХХI міжнародний турнір з легкоатлетичних стрибків “Меморіал О. Дем’янюка”.

Змагання проводяться в пам’ять відомого українського спортсмена, майстра спорту міжнародного класу, учасника ХХІІ Олімпійських Ігор 1980 року, володаря кращого результату світу у сезоні 1981р., який трагічно загинув в 1999 році.

Особливістю змагань «Меморіал О.Дем’янюка» є участь в них як юних спортсменів-початківців так і відомих атлетів: учасників, призерів та переможців Олімпійських ігор, чемпіонатів світу та Європи. Тому турнір, що проводиться в пам’ять Олексія, став популярним серед «висотників» України та поза її межами. Високі спортивні результати, видовищність проведення, емоційність, що панують на арені сприяють тому, що наші змагання стали улюбленими не лише серед лідерів національної збірної команди України, але й закордонних атлетів.

Минулого року на “ХХ Меморіалі Олексія Дем’янюка” перемогу з рекордом турніру (196см.) здобула одна з найуспішніших українських легкоатлеток, призерка Чемпіонату світу — Юлія Левченко. А цьогоріч у змаганнях візьме участь срібна призерка Чемпіонату Світу та наймолодша в історії переможниця Діамантової Ліги – Ярослава Магучих. Ярослава цього року встановила світовий рекорду серед юніорок (2,04) та отримала від Світової легкої атлетики нагороду “Зірка, яка сходить” а також стала переможницею в аналогічній номінації у Європі! Побореться з нею за перемогу і чемпіонка Всесвітньої Універсіади 2019 Юлія Чумаченко (особистий рекорд 194см.). Конкуренцію їм складуть українські стрибунки, а також спортсменки із Туреччини.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

У чоловічому Гран-Прі також чекатимемо на боротьбу. Окрім українських стрибунів за нагороди боротимуться спортсмени з Австрії та Туреччини. Серед учасників чоловічого Гран-Прі:
– чемпіон Світу 2005 року Юрій Кримаренко, який має у активі стрибок на 2.34м.
– бронзовий призер Чемпіонату Європи серед молоді Віктор Лонський, з особистим рекордом 228см.
– учасник Олімпійських Ігор у Ріо-де-Жанейро Дмитро Яковенко, який має особистий рекорд 230см.
– срібний призер Чемпіонату світу серед юнаків та срібний призер чемпіонату Європи серед юніорів — Дмитро Нікітін (особистий рекорд 228см.)
– майстер спорту міжнародного класу, Андрій Ковальов (особистий рекорд 228см.)
– призер юнацьких Олімпійських ігор, призер чемпіонату Європи 2019 серед юніорів Олег Дорощук.
– переможець минулорічного меморіалу О. Дем’янюка, фіналіст Всесвітньої універсіади 2019, член спортивного клубу «Висота» – Вадим Кравчук

Почесними гостями змагань будуть восьмиразова медалістка Чемпіонатів світу, бронзова призерка Олімпійських Ігор у Атланті 1996 та рекордсменка України (205см.) у стрибках у висоту — Інга Бабакова. Також очікуємо на приїзд президента Федерації Легкої атлетики України Ігора Гоцула та головного тренера збірної команди з легкої атлетики Вячеслава Тиртишника.

Крім спортсменів нагороди отримають і тренери. Наставники переможців змагань Гран-Прі будуть відзначені грошовими винагородами та отримають Кубок пам’яті Миколи Андрійовича Вальчука, заслуженого тренера України, який був засновником Львівської школи стрибків у висоту.

В програмі змагань заплановано юнацький та юніорський турнір, Гран-прі серед жінок та чоловіків. Серед глядачів буде проведено розіграш призів від партнерів змагань .
СК «Висота» здійснить нагородження кращих спортсменів Клубу за 2019 рік. Ними визнані переможці та призери чемпіонатів України та учасники офіційних міжнародних змагань в різних вікових номінаціях: Дмитро Дем’янюк, Вадим Кравчук, Владислав Лавський, Марія Алейнікова, Анастасія Матвійок, Ілля Оліферовський.

Чекаємо шанувальників легкої атлетики 18 січня за адресою: манеж ЛДУФК (вул.Черемшини 17). Для тих хто не може потрапити до Львова на турнір, вже традиційно буде проводитись онлайн трансляція змагань, яку можна дивитись на офіційному сайті турніру.

Організатори змагань : Федерація легкої атлетики України, спортивний клуб «Висота», Львівський державний університет фізичної культури. За сприяння Управління молоді та спорту львівської міської ради.
Партнери змагань: Західний ЦОП, фірми «SIMAT» , «ТROPIK», «SALMING» «СПОРТЕЛІТБУД». Медіапартнер «НАЖИВО».

Розклад змагань

10:20 Дівчата 2003-2004/2005-2006 р.н.
11:40 Юнаки 2003-2004/2005-2006 р.н.
13:20 Юніори 2001-2002 р.н.
14:20 Урочисте відкриття та нагородження призерів ранкової програми
15:00 Гран-прі жінки
16:30 Гран-прі чоловіки
18:00 Нагородження призерів Гран-прі

Рекорди турніру

Чоловіки – 232 см – Андрій Проценко (Україна) – 2014 рік
Жінки – 196 см – Юлія Левченко (Україна) – 2019 рік

Організатори турніру сподіваються, що багаторічні традиції наших змагань і надалі
служитимуть олімпійським ідеалам, принесуть всім учасникам і глядачам
радість та святковий настрій!

Фейсбук сторінка події за посиланням.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів