Нова видовищна дистанція, заряджаюча атмосфера, блискуча організація і дух суперництва – так можна описати один з перших для багатьох бігунів післякарантинний старт під назвою Battle Mile.

1 серпня у Києві відбулася Батл Миля – командні змагання з бігу, які мають новий нестандартний формат. Мета цього проекту – популяризувати біг на середні дистанції в Україні (і, насправді, не тільки тут). Ідея проста: на кожен забіг виходять дві команди по 5 чоловік, час кожного з учасників фіксується за допомогою чіпової системи та сумується – ця сума і є результатом команди. Найцікавіше те, що у кожної з команд один раз за дистанцію є можливість змінити учасника на Джокера – шостого бігуна  команди, який може кардинально змінити хід забігу. Прочитати повний гайд щодо ідеї та правил Батл Милі можна у нашій попередній статті. 

Організація

Про організацію, ідею командної боротьби та любов до бігу розповів ідейний натхненник і засновник Юрій Піднебесний:

Розкажіть про організацію цих змагань. Як вона відбувалася та які складнощі виникали?

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Для мене головне те, що зараз в нас вже є команда, команда людей, які поділяють бачення цих змагань. І не просто поділяють, а розуміють в якому напрямку ми рухаємося, тому зараз було вже набагато простіше, у порівняні з організацією першого старту весною. Думаю командний біг це така ж історія, як і організація: якщо всі злагоджено працюють, то тоді бачимо й кращий результат.

Юрій Піднебесний

У Батл Милі взяли участь багато представників професійного спорту, які звикли показувати індивідуальні результати, а не бути частиною команди. Як вважаєте, нашим атлетам піде на користь виступ у командній гонці?

Це, звісно, треба питати у атлетів. Але я бачу, що ця складова командної боротьби дуже об’єднуюча. До прикладу, команду Черкас нам вдалося зібрати за 5 днів до старту і ніхто не думав, що ця команда візьме якесь місце. Однак через те, що було розуміння того, які речі потрібні з точки зору командного духу і жаги до перемоги, вони змогли зробити неймовірне – посісти третє місце серед 7 сильних команд. Я вважаю, що це результат саме командної мотивації та бажання допомогти один одному.

Спілкувалася з багатьма спортсменами і чи не кожен зазначив, що організація – на дуже високому рівні і зовсім не поступається традиційним чемпіонатам України. З вашої точки зору, чи все вдалося так, як хотілося?

Мені дуже сподобалася ця історія, яка сьогодні відбулась (але ще треба передивитися те, що було, на Ютубі в онлайн-трансляції). Звісно, були деякі організаційні моменти, які потрібно допрацьовувати, але в цілому я задоволений. Думаю, це як борщ, якщо вариш його з любов’ю, то він добрим і виходить. Ми спробували “зварити” щось нове – з натхненням, з любов’ю, з бажанням і в результаті отримали непідробні емоції, емоції від того, що кожен почувався щасливим – а це найважливіше.

Склад команд

Забіги Battle Mile проводилися у двох категорія: серед професіоналів та серед аматорів. Команди любителів комплектуються без вікових обмежень, однак до їх складу не можуть входити бігуни, що змагаються на офіційних змаганнях ФЛАУ рівня Чемпіонату України. Професійні ж команди повинні мати в складі учасників-представників 5 різних вікових категорій та джокера, який може належати до будь-якої вікової групи.

Такі умови комплектації команд дають можливість популяризувати бігові дистанції серед більшої кількості людей та долучити до участі в змаганнях представників не лише професійного спорту, а й просто прихильників бігу.

“Я тільки “за” популяризації такого формату в Україні. Це щось універсальне, те, що може розвивати легку атлетику максимально і головне, що інтерес з’являється не лише у бігунів, а й у глядачів. Це, звісно, підкріплюється й “призовими”. До того ж, я дуже задоволена, що мала змогу змагатися з різними віковими групами: від U16 до дорослих. Це дуже круто, бо ти отримуєш досвід від кожного, хто біжить поруч” – Катерина Онісімова, найшвидша учасниця у категорії U20, срібна призерка змагань.

Перший старт

Для багатьох професійних атлетів Миля – перший оффлайн-старт за період карантину. Тому змагання стали можливістю нарешті відчути атмосферу конкуренції, налаштуватися на сезон і перевірити власні сили перед офіційними стартами ФЛАУ.

“Професіонали, безперечно, тренувалися і на карантині. Впродовж цих 3-4 місяців вони підтримували форму, але за відсутності стартів сьогоднішні змагання – подарунок спортсменам для того, щоб перевірити свій рівень готовності до сезону”, – Віктор Карпенко, тренер команди-переможця RAYS.

“Розцінюю цей старт як підготовку до “післякарантинного” сезону. Емоційно я дуже підзарядився. Атмосфера класна, організаторам велике “спасибі” за таку можливість, є і трансляція, і необхідне технічне забезпечення, і дух боротьби. Взагалі дуже скучив за атмоcферою змагань, особливо за пробігами”, – Алфімов Артем, срібний призер змагань.

Комерційна складова

Призовий фонд Battle Mile становив близько 150 00 грн., це один з небагатьох стартів в Україні, який має комерційну основу. Сертифікати на отримання грошових винагород можна здобути як змагаючись в команді, так і за встановлення рекордів змагань. Організатори Милі наголошують, що дуже важливо підтримувати атлетів матеріальними призами, а в Україні для цього не вистачає комерційних стартів. Залучення партнерів та спонсорів – важлива складова розвитку та популяризації бігу в країні.

“Звичайно ж призовий фонд мотивує. Тим паче, що винагороди можна отримати у різних номінаціях, наприклад, за найкращий результат змагань. Це реально: якщо хтось його встановив, то звісно можна і побити!  Особливо для представників дорослої категорії, які доволі часто закінчують біг “на доріжці” та переходять у шосейний біг, бо там більше комерційних стартів. Якби ж на середні дистанції було більше комерційних змагань, таких як Батл Миля, то атлетам не потрібно було б відмовлятися від того, що їм подобається” Онісімова Катерина, найшвидша учасниця у категорії U20.

“Зараз наша мета в тому, щоб створити якнайбільше незалежних комерційних бігових клубів. Якщо за футбольний клуб в Україні спонсори готові платити 10-20 млн доларів, то чому б не знайти людей, які платитимуть в сотні разів менше за біговий клуб. Такі бігові клуби будуть брати участь у подібних Батлах. У нас є перевага: вид спорту зрозумілий, видовищний і короткий. Не потрібно 90 хв вболівати за одну команду – зайшов на Ютуб, подивися забіг в онлайні, побачив результати” – Олексій Кулівець, організатор Battle Mile.

Атмосфера змагань

“Отримав потужний заряд енергії. Така дистанція, як миля, дає великий сплеск ендорфінів: тут не розкачуєшся, а одразу фінішуєш. По динаміці, атмосфері та видовищності такі змагання набагато цікавіше дивитися, ніж марафон. Тому, думаю, у цього виду є великі перспективи для розвитку. Думаю, з часом команд буде ставати більше й більше і цей вид буде прогресувати.”

Чи цікавіший такий формат змагань, ніж “класичні” бігові види легкої атлетики?

“Якщо говорити про професійних бігунів, я думаю, їм не так важливо на яких стартах та в якому форматі бігти – вони націлені на свій результат і особистий час. Якщо ж говоримо про те, що біг потрібно розвивати та популяризувати у більш ширших колах – то це дуже перспективний формат змагань. Він заряджає та мотивує і учасників, і глядачів”, – Дмитро Харченко, переможець Battle Mile серед любительських команд.

Результати 

Професійні команди (чоловіки):

 1. RAYS (Київ) – 20:59.8 (к) – 21:23.02 (ф)
 2. Легіон (Донецьк) – 21:29.8 – 21:56.23
 3. Черкаси (Черкаси) – 21:39.5 – 21:42.44
 4. Динамо (Одеса) – 21:40.0 – 21:50.25
 5. Таврія-Степ (Херсон) – 22:13.8 – 23:14.96
 6. ПАКБІГ (Полтава) – 22:20.9 – 23:23.07
 7. КОЦОП (Біла Церква) 22:41.2

Професійні команди (жінки):

 1. RAYS (Київ)24:44.02
 2. Stone Girls (Дніпро) 25:16.63
 3. ФСТ Колос (Вінниця) 26:21.0

Аматори (чоловіки):

 1. ПУШЕБ – 23:38.28 (к) – 23:42.06 (ф)
 2. Track and Speed Race – 24:12.01 (к) – 24:20.31 (ф)
 3. Wins – 24:20.06
 4. Демони – 25:15.54

Аматори (жінки):

 1. Track and Speed Club – 28:58.10 (к) – 28:36.69 (ф)
 2. Girls – 28:34.32 (к) – 28:57.23 (ф)
 3. Run Empire – 28:56.25
 4. RUN21 – 30:59.05

Рейтинг індивідуальних результатів можна переглянути за посиланням.

Фото: Дмитро Вакулка

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів