97 метрів 76 сантиметрів – другий найкращий результат в історії з метання списа. Хто, коли, як та де? Нумо розбиратися!

6 вересня світовий лідер з метання списа Йоханнес Феттер на змаганнях Continental Tour Gold level у Хожуві (Польща) відправив снаряд на неймовірні 97,76 м, що є другим найкращим результатом у світі за всю історію. У спробі 27-річного атлета спис приземлився поруч з сектором для штовхання ядра аж на іншій стороні поля.

https://www.instagram.com/p/CEzPYVIBQcQ/?utm_source=ig_web_copy_link

Німецький метальник списа покращив власний національний рекорд та був вcього лише у 72 см до світового рекорду, який був встановлений триразовим олімпійським чемпіоном чехом Яном Железним у 1996 році.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

«Я просто не знаю, що сказати. Це був дійсно ідеальний момент», – сказав після змагань Феттер в інтерв’ю для World Athletics. – Ти відчуваєш це всім тілом, коли робиш справді вдалу спробу. В основному відчуваєш всю енергію за кільки моментів після спроби – від пальців правої ноги до грудей та рук. В метанні списа потрібне все тіло. Але це складно пояснити – це відчуваєш менше, ніж секунду. Але згодом розумієш, що це була краща спроба”, – коментує свої відчуття німецький атлет.

Вперше за 24 роки світовий рекорд 1996 року – 98,48 м опинився під загрозою. У свій час Ян Железни виконав 32 спроби зі 100 найкращих в історії, включаючи 5 з 10 найкращих, подолавши 90-метрову позначку 34 рази.

Зараз весь світ завмер в очікуванні того, які результати далі може показати Йоханнес Феттер.

«Я думаю, багато хто і не думав, що на закритому стадіоні можна метнути спис більш, ніж на 95 метрів. Я зробив це і вважаю, що є ще багато можливостей для покращення. Дуже неочевидні деталі, маленькі відмінності можуть змінити результат на декілька метрів», – коментує спортсмен.

Загалом німецький атлет провів блискавичний сезон: 10 стартів за 7 тижнів, з яких 4 переможні. 5 спроб на 3 різних змаганнях перетнули позначку 90 метрів, а одна з них стала другим найкращим результатом в історії.

“Зараз я з радістю насолоджусь міжсезонням та дам тілу можливість відпочити – воно цього потребує! До того ж, з початку наступного сезону доведеться важко працювати, щоб я міг досягти своїх наступних цілей!” – заявив Феттер на сторінці в Інстаграм.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів