Вся легкоатлетична спільнота планети нині в передчутті головного старту літнього сезону – Чемпінату світу, який з 19 по 27 серпня відбудеться в Будапешті.

І поки українські легкоатлети боряться за нормативи для участі у цих змаганнях, Жорстка Атлетика, вирішила пригадати перший літній Чемпіонат світу, де офіційно виступила збірна України.

Це було 1993 року на стадіоні імені Готтліба Даймлера в Штутгарті, Німеччина.

Україна тоді виборола чотири медалі і посіла 11 місце в загальному заліку. 

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Золото нам приніс Сергій Бубка, в найкращій спробі він підкорив 6 метрів, встановивши новий рекорд чемпіонатів світу.

Єдину медаль в змаганнях серед жінок здобула Лариса Бережна, з результатом 6,98 вона виборола срібло в стрибках у довжину.

Ще дві бронзи додали Віталій Кириленко у довжині – 8,15, та Олександр Багач у секторі штовхання ядра – 20,40. 

Це один з найкращий результатів України за всю історію виступів на літніх чемпіонатах світу.

Вдруге одинадцяте місце українці посіли 2011 року на чемпіонаті світу  в корейському Дегу – золото у потрійному стрибку здобула Ольга Саладуха, бронзу – жіноча естафетна команда 4х100 (Олеся Повх, Наталія Погребняк, Марія Ремінь і Христина Стуй).

А 2013 року в Москві були десятими. Тоді золото принесли Україні бангатоборка Анна Касьянова і стрибун у висоту Богдан Бондаренко. Бронзовими призерами стали Ігор Главан у ходьбі на 50 кілометрів та Ольга Саладуха у потрійному стрибку.

Найкраще ж досягнення збірної України на чемпіонатах світу – 5 місце, припало на 1997 рік в Афінах. Тоді українці вибороли сім медалей. Золото – Сергій Бубка (стрибки з жердиною), Жанна Блок (200). Срібло – Андрій Скварук (метання молота), Жанна Блок (100), Інга Бабакова (стрибки у висоту), Віта Павлиш (штовхання ядра). Бронза – Олена Говорова (потрійний стрибок).

Родинна фірма Сергія Бубки продає пальне окупантам – Bigus.Info

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів