Чемпіонат світу 2017 року приймав Лондон – атлети змагалися на тому самому стадіоні, що 2012 року приймав успішні для України Олімпійські Ігри.

2017-го українці не так вдало виступали на Олімпійському стадіоні – з 44 атлетів, лише одному, а точніше одній, вдалося вибороти медаль чемпіонату світу. 

У Лондоні ще яскравіше засяяла зірка  молода зірка Юлія Левченко. Стрибунка у висоту, якій на той момент було лише 19 років, до Лондона не мала вагомих “дорослих” нагород. Хоча встигла виграти юнацьку Олімпіаду-2014 в Нанкіні і чемпіонат Європи серед молоді, який відбувся в липні 2017 року теж Лондоні. За рік до того Левченко дебютувала на Олімпійських іграх у Ріо, де не змогла подолати кваліфікацію.

На ЧС-2017 Юлія приїхала, маючи в активі  РВ 1,97. У Лондоні Левченко не лише вийшла до фіналу, а й склала лідерка солідну конкуренцію за медалі. Шість показників Юля підкорила з першої спроби: 1,84-1,88-1,92-1,95-1,97-1,99. Далі з другої перемахнула перші в своїй кар’єрі 2 метри – взявши 2,01. Цей результат і приніс українці срібло чемпіонату світу. 2,03 Левченко не взяла, натомість їх підкорила Марія Ласіцкене. Бронзу забрала полька Каміла Ліцвінко з результатом 1,99.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Як і на попередньому ЧС у Пекіні, за крок від п’єдесталу зупинився Ігор Главан – у спортивній ходьбі 50 кілометрів він посів 4 місце (3:48,38).

Шостим у змаганнях з десятиборства став Олексій Касьянов (8234). 

Медаліст двох попередніх ЧС, Богдан Бондаренко, цього разу у секторі стрибків у висоту посів 9 місце з результатом  2,25.

Таким чином, на ЧС-2017 лише троє українських легкоатлетів (Юлія Левченко, Ігор Главан та Олексій Касьянов) принесли очки до командного заліку нашої збірної, що стало новим антирекордом виступів українців на чемпіонатах світу. У загальному заліку наша команда посіла 31 місце.

Читайте історію виступів українців на ЧС за цим посиланням

Матеріал створено за підтримки Puma Ukraine з метою розвитку української легкої атлетики!

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів