Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club

Добігла кінця ранкова програма 6-го змагального дня Чемпіонату світу з легкої атлетики, яка була винесена за межі стадіону на площу Героїв в Будапешті – йшли найвитриваліші скороходи на дистанції 35 км.

У жінок Україну представляли відразу двоє скороходок: Аліна Цвілій та Василина Сидорчук. Незважаючи на спекотну погоду та судоми Василина таки дісталася до фінішу з результатом 2:57:24 (2:54:35 SB) та увійшла до двадцятки найсильніших на планеті.

Жорстка Атлетика поспілкувалася з скороходкою відразу після фінішу в мікст-зоні.

Судоми в м’язах… ти вже йдеш, і думаєш – “Господи! Аби не зупинитись!”. Бо був такий переломний момент після 25-го кілометру, я вже думала зупинятись, але перетерпіла, переборола! Дуже прикро, що в кінці недопрацювала, втратила 3 хвилини, інакше був би особистий рекорд! Надіюсь, в майбутньому будемо вдосконалюватись, виправляти власні помилки.

Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club

Ви знаєте, сьогодні по-особливому вдягалася форма! В День Незалежності України, в першу чергу, хочу подякувати всім військовим, всім журналістам, всій Україні яка вболіває зараз і працює на благо нашої держави та нашої Перемоги! Ми пам’ятаємо тих, кого немає, і ми спортсмени, будемо робити все для того, щоб Україну почули, про Україну знали! І попри війну, попри тривоги, ми сильні, ми незламні, ми працюємо і будемо працювати. 

Василино, багато хто жалівся на килим на дистанції, для тебе це було проблемою?

Для мене килим проблемою не був, а от судоми, спека, дихання – так. 5 років тому в Берліні (про виступ Василини, тоді ще Вітовщик, на ЧЄ 2018 року в Берліні читайте за цим посиланням) також було спекотно, але дихалося легше. Це особисто для мене.

По дистанції підказки від тренерів отримували?

Ви знаєте, у нас неймовірна команда, передаю всім вітання, всі молодці, всіх чула, всіх бачила – збиралася і працювала. І хочу подякувати особисто нашим тренерам збірної України, вони надзвичайні молодці, попри війну зробили нам дуже гарну підготовку, збори, ми мали змогу підготуватися. На даний час я показала все, що могла, хотілося би краще, хотілося би потрапити в ТОП-10, показати свій кращий результат. Але маємо, що маємо, і не розчаровуємось.

Які цілі на сезон, які плани?

Ви знаєте, найвищою ціллю для будь-якого спортсмена є Олімпійські Ігри. Для мене, після 6-річної перерви, це великий прорив (участь на ЧС, – прим. ред.). В подальшому буду працювати над технікою, буду працювати над потраплянням на Олімпійські Ігри, щоб достойно представити свою країну і потрапити мінімум в першу шістку. 

Василино, розкажи про свій шлях до цього ЧС після тривалої перерви?

Пів року я тренуюсь після 6-річної перерви. Я після декрету і не думала повертатись, тому що я працюю фізичним терапевтом з військовими. І якщо раніше коли я виступала, це були амбіції більше для себе, зараз, коли я їхала на змагання, всі мої військові дзвонили до мене і говорили, – “Василинко, давай!”. Вони зараз на передовій і тримають за нас кулаки, гордяться нами, говорять, що вони тримають тил в безпеці, а ми на міжнародній арені тримайте за нас! Це неймовірно, по-особливому надихає! Саме спорт мене мотивує працювати, допомагати відновлюватися військовим. І я знаю, ми переможемо! Україна є сильна! 

Перемогу з часом 2:38:40 з рекордом чемпіонатів здобула іспанка Марія Перез, яка вже вдруге на даному ЧС підіймається на найвищий щабель пошани, до цього вона виграла і 20-ку. Срібною призеркою стала перуанка Кімберлі Гарсія Леон 2:40:52, а замкнула призову трійку гречанка Антігоні Дрісбіоті 2:43:22.

Два іспанці і 4 золота ЧС

Фото: Жорстка Атлетика

Матеріал створено за підтримки Puma Ukraine з метою підтримки та розвитку української легкої атлетики!