Вечірню програму першого дня олімпійських змагань з легкої атлетики відкривали багатоборки, змагаючись у штовханні ядра. Аліна Фьодорова, виконавши лише одну вдалу спробу, відправила ядро на 14 метрів 38 сантиметрів (PB спортсменки – 15.01) і перемістилася на 16-ту позицію, випередивши таким чином свою колегу по команді. Ганна Касьянова з результатом 13.28 (PB – 14.12) опинилася на 21-й позиції.

Завершував перший день змагань в жіночому багатоборстві біг на 200 метрів. Тут Ганні Касьяновій вдалось показати кращий результат сезону – 24,60, Аліна Фьодорова подолала дистанцію за 25,44. В результаті, після 4-х видів програми семиборства наші дівчата знову помінялись місцями: 18 проміжна позиція і 3636 очок у Анни та 25 позиція з 3608 очками у Аліни.

фьодорова

В кваліфікаційних змаганнях в жіночому метанні молота виступали одразу 3 представниці України. У Ірини Новожилової, для якої це вже 3-ті Олімпійські Ігри, молот не зміг полетіти далі 66 метрів 77 сантиметрів і, як результат, 22 місце . Нагадаємо, що кращий результат сезону (71.00) Ірина показала на переможному для неї Чемпіонаті України в Луцьку.

10583942_978805665520541_881482678454912650_n

Значно нижчі результати від своїх кращих цьогорічних показників продемонстрували й інші наші дівчата. Лідер українського сезону (72.23) Ірина Климець метнула молот на 62 метри 75 сантиметрів, а Наталія Золотіхіна (SB – 71.06) – на 56.96. Для потрапляння до фіналу необхідно було показувати результати за 70 метрів.

Варто згадати, що за історію  виступів українок в цій дисципліні (а жіноче метання молоту включене до олімпійської програми лише з 2000-го року) лише одній нашій спортсменці вдавалося пробитися до фіналу. На Олімпійських Іграх в Афінах Ірина Сєкачова з результатом 70,40 посіла 8 місце.

В бігу на 400 метрів Україна мала одного представника: Віталій Бутрим, рекордсмен України на цій дистанції, змагався тут за вихід в наступне коло змагань. При чому змагатися Віталію “пощастило” з лідером сезону, дворазовим олімпійським чемпіоном Лашоном Меріттом та сенсацією цього року, чемпіоном світу серед юніорів Абдалелах Харуном. Для виходу в напівфінали необхідно було фінішувати в першій трійці. Попри всі зусилля та чудову роботу на останній прямій, на привеликий жаль, Віталію не вдалось пробитись далі: з результатом 45,92 спортсмен фінішував 4-м, зупинившись лише в одній сотій секунді від виходу до напівфіналу. Свіже інтерв’ю Віталія для ФЛАУ тут.

І хоча цей результат далекий від особистого та одночасно національного рекорду Бутрима – 45,01, який він встановив рік тому, варто відзначити, що це найкращий час за всю історію виступів українців на Олімпійських Іграх в цій дисципліні.

бутрим

Останнім видом вечірньої програми були жіночі забіги на 100 метрів. Для виходу до півфіналів напряму дівчатам необхідно було потрапляти у двійку кращих у своїх забігах. Наталя Погребняк та Олеся Повх фінішували у своїх забігах третіми – 11,30 та 11,39 відповідно. З цими результатами спортсменкам вдалось добратися за часом до наступного кола, де будемо вболівати за них вже у вечірній програмі 13 серпня. Чекаємо на швидші секунди в півфіналі, зважаючи на достойні особисті рекорди Наталі (11.09) та Олесі (11.08).

Христина Стуй, яка вдало розпочала сезон з повторення особистого рекорду (11, 24) але травмувалась на початку літа, подолала тут дистанцію за 11, 57. Цього, на жаль, виявилось недостатньо для потрапляння далі, тож можна сконцентрувати всі думки на майбутній естафеті.