Фінішував останній вид Олімпійських Ігор в Ріо-де-Жанейро – його Величність марафон.

Вже треті Ігри до ряду Україна має повне представництво на чоловічому марафоні, але вперше всі троє успішно фінішували.

Найкращий результат з найвитривалішої української трійки показав Олександр Сітковський, провівши прекрасний забіг, він фінішував на 20-й позиції з часом 2:14:24. Варто зазначити, що Олександр також є власником найкращого досягнення на олімпійському марафоні за часи Незалежності, в Лондоні 2012 року Олександр фінішував на високому 12-у місці з результатом 2:12:56.

сітковський

Другим українцем на цьогорічних Іграх став діючий чемпіон України Ігор Олефіренко, його результату в 2:15:36 стало на 30-е підсумкове місце. Ігор Русс показав результат 2:18:19 та 48-е підсумкове місце. Для обох хлопців це були дебютні Олімпійські Ігри та обом вдалось продемонструвати чудову динаміку по дистанції.

Олефіренко

Русс

Перемогу в марафоні здобув кенієць Елуід Кіпчоге з часом 2:08:44. Цікаво, що до 34-го кілометра дистанції Еліуд біг разом з ефіопцем Фейіса Лілеса, але після того як останній не вийшов вперед на пропозицію Кіпчоге, Еліуд зробив пришвидшення, яке і виявилося фінішним. Так до кінця дистанції кенієць і протримався лідером, а Лілеса вдовільнився сріблом. Цікаво й те, що конкуренцію чорношкірим представникам африканського континенту склав американець Гален Рапп, другий білошкірий атлет, якому вдалося розміняти 27 хвилин на дистанції 10 000 метрів. До самого фінішу Гален вів боротьбу за срібну нагороду, але все ж таки здобув бронзу, що стала для нього другою медаллю Олімпійських Ігор після срібла Лондона на його коронній десятці.

На цьому легкоатлетична програма Олімпійських Ігор 2016 року завершилася.