«Статистика року: Америка виграла більше медалей в стипль-чезі ніж Кенія на Чемпіонаті світу-2017», – написав Еван Джагер у себе в твіттері після подій 8-го дня чемпіонату світу. І це чиста правда.

Саме американець Джагер, будучи лідером сезону на дистанції 3000 метрів з перешкодами, прибіг до бронзової медалі Чемпіонату трьома днями раніше.

І от тепер американські дівчата вступили в дію і довели: африканське домінування на довгих дистанціях не таке вже й беззаперечне! Незважаючи на тотальне кенійсько-бахрейнське лідерство у світовому топ-листі на цій дистанції, в Лондоні переможний дубль оформили білошкірі представниці США.

І як вони це зробили!

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Фінальний забіг був схожий на справжній драматичний трилер з представницями Кенії та Америки у головних ролях. Зі старту дівчата довго не церемонилися і одразу задали швидкий темп бігу. Та кенійка Беатріс Чепкоеч, яка очолила забіг, настільки захопилася швидкістю, що забула забігти на внутрішню доріжку на першу водну перешкоду. Їй довелося повертатися назад та добряче наганяти відставання. Далі – в середині групи сталося падіння. Та найцікавіше було на останньому колі, на яке два на два вирушили кенійки проти американок.

На останній «воді» 26-річна представниця США Емма Кобурн продемонструвала ідеальну техніку долання перешкод і моментально збільшила свій відрив. Вчепитися за нею вдалось ще одній менш досвідченій, та не менш швидкій американці Кортні Фрерікс. Американські дівчата перетнули лінію фінішу з часом 9:02.58 та  9:03:77 відповідно. Останній кілометр Емма пролетіла за 2:58.

Таким чином, Кобурн додала до своєї бронзи Ріо золото Лондона та рекорд чемпіонатів світу, а Фрерікс здобула срібло з особистим рекордом.

На третю сходинку забігла все ж кенійка – Хівін Джепкемої (9:04.03). Цікаво, що уся трійка призерів перевершила попередній рекорд чемпіонатів, який тримався ще з 2007-го року. Більше того, жодна атлетка з Америки, Азії та Океанії ніколи раніше не вигравала медаль чемпіонату в цьому виді!

І це ще не все! Цей суперфінал подарував ще 2 рекорди: континенту у виконанні представниці Аргентини Белен Кассети (9:25.99) та національний від канадійки Дженевю Лалонде (9:25.99).

Можливо, це початок нової ери в стпильчезі?

 

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів