Нарешті Україна святкує медаль Чемпіонату світу, автором якої стала 19-річна Юлія Левченко. І хоча Юля ще виступає у віковій категорії молодь (де цього року здобула золото Чемпіонату Європи), вона продемонструвала сьогодні бездоганний професіоналізм і найвищий рівень майстерності.

Наша висотниця як справжній швейцарський механізм відпрацювала на 6-х висотах, перелітаючи планку кожного разу з першої спроби, без жодних зайвих емоцій вирушала готуватись до нової висоти, стрибала і знову стримано йшла готуватись до наступної. Лише діставшись позначки на рівні особистого, – 1.99 метри, Юля дала волю емоціям. Та потім дійшла справа до планки на висоті на 4 сантиметри вище особистого! І тут вже спрацював професіоналізм. Юля з першого разу не подолала цю висоту, хоча і була дуже близькою. Та зібравшись, з другого разу наша неймовірна стрибунка перелетіла цю висоту і, таким чином, здобула срібло світового чемпіонату. Чи була Юля здивована цим стрибком?  Жорстка Атлетика дізналася про все у спортсменки одразу ж після кола пошани Олімпійським стадіоном.

Ти шалено раділа в Белграді бронзі Чемпіонату Європи, тут ти була більш стриманою. Чи можна порівняти емоції тут і там?

Щодо емоцій, може я трошки підросла (посміхається, прим. ред.)? Я розуміла, що потрібно cконцентруватися і викладатися на всі 100 відсотків і на помилки немає часу. Я дуже боялася сьогодні дати десь якусь похибку, тому я хотіла сконцентруватися. Спочатку було важко, було навіть гірше ніж на кваліфікації по відчуттям, я не відчувала ніг, не розуміла, що відбувається. Але потім я зрозуміла, що я не хочу стрибати другу і третю спробу, тому брала все з першої.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Нам Юрій Кіщенко розповів, що говорив тобі перед фіналом, що ти готова стрибати на 2,01, а ти йому не вірила…

Дякую Юрі дуже за це (прим.ред. Юрій – чемпіон України на 1500 метрів, хлопець Юлі). Бачите, він мене добре знає, це і його заслуга також.

Коли ти взяла 2,01 у тебе на обличчі були незрозумілі емоції, ти вірила що ти взяла цю висоту?

Чесно, я трошки боялася себе в цей момент. Я розуміла, що я можу її стрибати, але мені було і страшно. У мене ще сезон не завершується, і я боялася, чи витримаю напругу з цим результатом. Але я бачила, що можу стати другою, це було реально і мені не хотілося втрачати позицію. Тому робила все, що могла. Я не скажу, що зробила її ідеальною, тому коли приземлилась, то подумала, що 2.01 таких помилок не прощає. Але вийшло!

Коли ти лежала між спробами, ти щось навколо себе чула? І про що ти думала в цей момент?

Коли ми їхали сьогодні на стадіон, я побачила атракціони поруч у парку. Я подивилася на один з них – він просто нереально високий! Я таке не люблю, коли я сідаю на такі атракціони, мені одразу стає погано. Я боюсь висоти, як би дивно це не звучало! І тоді я подумала: слава Богу, що мені не треба йти на ці атракціони, добре, що я йду на стадіон і буду займатися улюбленою справою. Якщо б мені дали вибір стрибати і витримувати шалену публіку чи сидіти на цьому атракціоні, я б нізащо б не обрала атракціон. Тому в секторі я загадувала атракціон і думала – як добре, що я тут!

Зазначимо, що перемогу відсвяткувала лідер світового сезону Марія Ласіцкене (2.03), яка виступає під нейтральним прапором. На третій сходинці – представниця Польщі Каміла Ліцвінко (1.99).

Для України це п’ята нагорода у жіночих стрибках у висоту на світових першостях та перша за останні 16 років! До цього на п’єдестал пошани чемпіонатів свтіу 4 рази підіймалася Інга Бабакова, в активі якої золото, два срібла та бронза.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів