Цікаву статистику опублікувала Американська антидопінгова агенція про найбільшу кількість перевірок в 2017 році. Серед чоловіків найчастіше перевіряли Галена Раппа, який переміг у Чиказькому марафоні і був другим на Бостонському марафоні минулого року.

31-річний Рапп був протестований агенцією 16 разів протягом 12-місячного періоду. Найбільше перевірок серед жінок пройшли Шалан Фланаган – 36-річна тріумфаторка Нью-Йоркського марафону та чинна рекордсменка США на 800 метрів (1:55:61) Аджей Вілсон – 12 разів.

Така частота перевірок не вказує на те, що спортсмен підозрюється в допінгу, стверджують в Американській антидопінговій агенції. Проте тренувальна група Раппа – Oregon Project – є предметом поточного розслідування справи американського тренера Альберто Салазара щодо підозри зловживань препаратами, що відпускаються за рецептом для підвищення ефективності (не дивно, але Салазар заперечує будь-які звинувачення).

Цікаво, що минулого року вищезгадана Вілсон, чинна рекордсменка США на 800 метрів, провалила допінг-тест, у неї був виявлений зеранол – заборонений анаболічний стероїд. Проте, цей стероїд офіційно використовується в США в м’ясній промисловості, і, таким чином, антидопінгові чиновники дійшли висновку, що тест був спотворений споживанням м’яса худоби, у процесі вирощування якої використовувався зеранол. А отже, жодних дисциплінарних заходів до спортсменки не було застосовано.

Аджей Вілсон
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Варто зазначити, що ні Рапп, ні Фланаган жодного разу не були навіть запідозрені у використанні допінгу. Спортсмени входять до переліку тестування на основі результатів змагань, а також національного та світового рейтингу. Багатьом з них доводиться терпіти деякі незручності, пов’язані з непередбаченими тестами, коли їх у випадковому порядку відвідують у співробітники Американської антидопінгової агенції для збору зразків.

Спортсменів протягом року перевіряють також і інші органи влади, такі як IAAF. Але така статистика недоступна для громадськості, хоча деякі спортсмени опублікували її самостійно, наприклад Емма Кобурн, чемпіонка світу на 3000 метрів з перешкодами повідомила в своєму Твітері не лише про кількість проб – 13, але й перелік дат та місць проходження допінг-тестування.

Також, в 2017 часто перевіряли Лопеса Ломонга (14 разів), Аріса Мерріта (14), Датана Рітценхайна (14), Джастіна Гатліна (13), Евана Джагера (13), Метью Центровіца (11), Елісон Фелікс (11) і Джордан Газай (11).

За матеріалами Runnersworld.com

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів