Перший український марафон року – і одразу неймовірні перипетії з південно-східного узбережжя Китаю.

Ігор Олефіренко змусив добряче понервувати ефіопів та кенійців та посів 5 місце у суперпрестижній компанії на одному з наймасовіших марафонів планети – Xiamen International Marathon.

І хоча нашому марафонцю не вистачило лише 13 секунд до особистого рекорду, фінішний час Ігоря – 2:12:17 можна сміливо занести до активу його суперуспішних марафонів.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Так, на 10-му кілометрі час групи лідерів, яка складалася з 11-ти спортсменів, склав 31:01, 15 кілометрів вони подолали  за 46:47, а 20 – за 1:02:41.

Після половини шляху група почала розпадатися, а на 35 кілометрі Олефіренко залишився у компанії 4 ефіопів!!! Серед яких були, між іншим, бронзовий призер Олімпіади-2012 на 10000 метрів Таріку Бекеле та ще кілька титулованих хлопців з особистими рівня 2:04 – 2:05.

Вашій увазі пряма мова нашого спортсмена з Піднебесної:

“Я біг до 38 км з лідерами, я навіть приблизно після 36,5 км спробував втекти від них, але все ж таки сил не вистачило. Ще на 40 км я біг з 2:12, але останні 2 км було багато води і вітру, і, чесно зізнатися, ноги просто відмовили. Так хотілося виграти, навіть не уявляєте собі!

Насправді, траса не з легких. На першій половині чимало мостів і гірок. До того ж, дуже не пощастило з погодою: протягом усього марафону лив дощ як з відра, було  вітряно і душно. Одним словом, погода – жах! Нас ще й за 35 хвилин до старту вже роздягли і вивели на лінію старту, ми навіть розминку не зробили.

Але я все ж дуже задоволений: до 38 км бігти з хлопцями у яких по 2:04-2:06 особисті – це вже рівень.Я  їхав сюди бігти швидко, без страху. Так ніби й вийшло, шкода що погода така. Ефіопські хлопці після фінішу просто в шоці були, розмовляли зі мною, говорили щоб сильніше тренувався, мовляв молодець. А Таріку Бекеле (призер Олімпійских Ігор) теж дуже посміхався  мені, він по дистанції поглядав на мене постійно, особливо після 30 км.

Але емоції просто супер, шкода лише, що не вистачило сил в трійку потрапити, була б дуже класна новина на початку року! І прикро, що умови не сприяли бігти по особистому, адже в тому, що сьогодні був готовий на результат 2:10 – навіть не сумніваюся”.

Переможця ж було визначено  на останньому кілометрі у битві трьох ефіопів, де найсильнішим виявився Деєне Дебела – 2:11:22. Для нього це перша марафонська перемога і хороший подарунок до дня народження, адже за 2 дні Дебеле святкуватиме 23-річчя. 30-річний Бекеле фінішував другим – 2:11:29, а Аєйеле Абшеро, переможець Дубайського марафону-2012, став третім (2:11:33).

У жінок здобула перемогу, оформивши ефіопський дубль, Фатума Само – 2:26:41.

Для довідки: Вперше Xiamen International Marathon відбувся у китайському Сямені в 2003 році. Зараз це один з наймасовіших забігів у світі і має статус  IAAF Gold Label. Рекорд встановлений в 2013-му – майже 74000 учасників.

А в 2010-му старт прославився масовим шахрайством учасників. З 100 перших фінішерів 30 були дискваліфіковані. Виявилося, що високий результат в марафоні (швидше 2:34:00) давав китайським абітурієнтам перевагу при вступі до університету. В результаті, деякі з них проїхали частину дистанції на машинах, або просто віддали свої чіпи більш швидким бігунам.

 Читайте також: “Золотий стандарт” від Ігоря Олефіренка з прицілом на Токіо

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів