Поки у Львові проходив другий за чисельністю півмарафон в Україні, а в Києві розважались на Color Run, у литовському місті Каунас, вже вшосте відбувся Citadele Kauno Maratonas 2018.

Цей марафон відомий не тільки відсутністю перепаду висоти (різниця між найвищою та найнижчою точкою складає 14 м, в той самий час, в Берліні наприклад 25 м), а й 5-зірковою відзнакою European Athletics QUALITY ROAD RACE.

За класичною схемою учасниками були представлені на вибір марафонська та півмарафонська дистанції, забіги на 10 та 5 км, а також сімейний забіг протяжністю півтора кілометра.

Маршрути проходили вздовж двох найбільших річок Литви та литовської архітектури часів середньовіччя, готики, ренесансу, бароко і модерну. Не відмовились від участі на такому мальовничому маршруті й наші співвітчизники, які змогли показати достойні результати.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

На головній дистанції 42,0195 км Сергій Попов зміг на своєму 7-му марафоні цьогоріч  зайняти третю сходинку з результатом 2:34:48, поступившись двом місцевим бігунам – Andrius Jakševičius (2:32:54) та Andrej Jegorov (02:32:42). А от в жіночому заліку не було рівних Ірині Масник, яка фінішувала з результатом 2:56:12 та відірвалась від найближчої суперниці з Росії, Анастасії Захарової, більше ніж на п’ять хвилин – 3:02:54. Третьою стала американка Taра Гріффін – 3:09:17.

В півмарафоні українцям не було рівних, як в чоловічому, так і в жіночому заліках.  Причому обидві українські перемоги – з рекордами траси! Олександр Матвійчук переміг з результатом 1:06:47, випередивши найближчого переслідувача Ignas Brasevičius на 3 секунди – 1:06:50, третє місце зайняв місцевий легкоатлет Remigijus Kančys – 1:10:00. У свою чергу Катерина Карманенко спромоглась відірватись від найближчої суперниці майже на хвилину і фінішувала з часом 1:19:35. Друге та третє місце посіли Vaida Žūsinaitė (1:20:14) та Loreta Kančytė (1:23:09) відповідно.

Чудовий вікенд для наших спортсменів і черговий комплект нагород з європейського марафону їде до України.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів