Діамантова Ліга з європейського Півдня перемістилася на Північ. Два поспіль етапи проходять у скандинавських столицях — Осло та Стокгольмі. Норвезький етап відбувся 7 червня та загострив боротьбу за перші місця у рейтингах найкращих атлетів Ліги.

Розпочинали змагання жінки бігом на дистанцію 400 з бар’єрами. Першою на фініші була олімпійська чемпіонка Ріо, американка Далайла Мухаммад з результатом 53,65. Це кращий результат Далайли цього сезону. На цій дистанції у чоловіків перемога знову лишилася за катарцем Абдерахманом Самбою (47.60). Улюбленець місцевої публіки, норвежець Карстен Ворхольм, вчергове задовольняється другим місцем. Його результат — 48.22.

Серед інших важливих результатів у чоловіків — потужний біг чемпіона світу 17-го року на 200 метрів Раміля Гулієва. Перший час двохсотметрівки в Осло склав 19,90. Другим став канадієць Аарон Браун з найкращим особистим результатом 19.98. Третій на фініші — чемпіон останніх Ігор Співдружності Джерім Річардз з 20,19.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Ще одна перемога для катарських легкоатлетів — у секторі для стрибків у довжину. Мутаз Баршим єдиний, хто того вечора зміг стрибнути на 2,36. Його головний суперник Даніл Лисенко подолав відмітку в 2,33 і став другим. Звісно, що Баршим спробував знову взяти світовий рекорд кубинця Сотомайора (2,45), але всі три стрибки на 2,46 завершилися падінням планки.

У жінок на цьому етапі варто відмітити Кастер Семеню, яка стала першою на 800 метрів з 1:57.25. Ці цифри наразі найкращі у сезоні. Білоруска Тецяна Халадевич стала переможницею у метанні спису, а також встановила національний рекорд Білорусі — 67,47 (світовий жіночий рекорд дорівнює 72.28).

Жіночу стометрівку в Осло найшвидше подолала івуарійка Мьюріель Агуре з результатом 10.91. Наразі в неї 20 очок і вона очолює рейтинг бігунок на 100 метрів, випередивши свою співвітчизницю та переможницю минулих етапів Марі-Жозе Та Лу, яка ці змагання пропустила. Срібло та 10.92 норвезького етапу в британки Діни Ашер-Сміт, а бронза в Мішель-Лі Айє з Тринідаду та Тобаго — 11.06.

Стокгольм прийматиме етап Діамантової Ліги 10 червня.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів