Безсумнівно, аналізом результатів Чемпіонату України, який нещодавно закінчився в Луцьку, можна займатися ще не один місяць, але чемпіонат Європи вже починає перетягати увагу спеціалістів та фанатів легкої атлетики. Саме у світлі майбутньої континентальної першості вашій увазі коментарі нового, але супердосвідченого, лідера української жіночої бар’єрної 400-метрівки – Анни Рижикової (Ярощук).

Гладкі 400?

400 бігла для потрапляння в естафету (олімпійська бронза зобов’язує, – прим. ред.), авжеж, хотілося б і в особистому виді виступити, але мій результат не є конкурентоспроможним для рівня чемпіонату Європи, на бар’єрах маю значно більше шансів.

Чи все вдалось у фіналі ЧУ на 400 з/б?

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Ні, не все. Біг пішов не за планом. Я маю свій власний ритм на дистанції, а сьогодні через сильний вітер на першій прямій довелось вносити корективи вже по ходу бігу. Якщо детальніше, першу половину дистанції (перші 5 бар’єрів, – прим. ред.) зазвичай долаю в 14 кроків, другу ж переходжу на 15, а у фіналі довелося скорочувати кроки дещо раніше і відмовлятись від “чоловічого” ритму. Авжеж, у мене обидві ноги атакуючі і зміна ритму не є складною в плані техніки, але це впливає на швидкість і, як підсумок, на результат у фінішному протоколі.

А чи складно повертатись на найвищий рівень після перерви?

Знаєте, усе погане швидко забувається, я отримую задоволення від тренувань, від стадіону. Так, іноді бувають дуже важкі тренування, без них ти нічого не досягнеш, але це моє життя, і коли нормалізувалось дихання й пульс, вже буквально за п’ять хвилин  лишається лише гарний настрій. І я знову і знову повертаюсь на стадіон, адже маю мрію!

І не дивно, що мрія в Анни, як і в будь-якого атлета, це головні змагання чотирирічного олімпійського циклу. І поки до Токіо лишається рівно два роки Жорстка Атлетика вже 7-го серпня вболіватиме за Анну в першому раунді чемпіонату Європи-2018. Тож, слідкуйте за оновленнями та повідомленнями з останніми новинами з серця континентальної першості 2018!

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів