9 лютого 2018 року на стадіоні «Трудові резерви» відбулася екстрена робоча нарада з питань капітальних ремонтних робіт, які виконуються тут, починаючи з червня поточного року. Ініціатором зібрання стала легкоатлетична громадськість міста, яка висловила припущення, що роботи проводяться із порушеннями.

Нагадаємо, стадіон перебуває у компетенції Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України. Справедливості заради скажемо, що впродовж останніх 18 років тут не відбувалося жодного капітального ремонту, а тому об’єкт перебував у незадовільному стані. У поточному році за ініціативи Міносвіти і народних депутатів на його ремонт і реконструкцію було нарешті виділено 20 млн грн.

Саме тому, підкреслюють спортсмени і тренери, дуже хотілося, щоб ці кошти не були просто «освоєні». А наразі виходить так, що на етапі розробки проекту з капітального ремонту Комітет з фізичного виховання та спорту запросив відповідних фахівців Федерації легкої атлетики України, практичну допомогу у підготовці проекту у частині проведення змагань з легкої атлетики отримав. Надалі Генеральний план (розміщення легкоатлетичних секторів на арені) надали єдиному в Україні ліцензованому сертифікатору легкоатлетичних стадіонів, керівнику департаменту змагань Федерації легкої атлетики України Іоланті Хропач. І навіть внесли правки за її пропозиціями. Проте у подальшому не погоджували з сертифікатором жодних детальних планів елементів проекту та етапів роботи. Саме це, за словами Іоланти Хропач, і стало причиною розмов про те, що роботи виконують із технологічними порушеннями.

Так 5 листопада у соцмережі Фейсбук з’явилося повідомлення знаного у місті тренера з легкої атлетики Сергія Романчука про те, що на стадіоні «Трудові резерви» заливка секторів на віражах робиться не за системою «сендвіч», як планувалося раніше, а так званим «спреєм». Сергій зазначив також, що не виконано і ряду інших підготовчих робіт, адже обіцяли поетапне будівництво та укладання доріжки високої якості, яка відповідає міжнародним стандартам.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Одразу ж, напевно, вся легкоатлетична спільнота міста долучилася до обговорення цього питання. На місце робіт прибув віце-президент федерації легкої атлетики м. Біла Церква Сергій Бочаров, який розповів, що роботи із заливки секторів на віражах очікувалися лише навесні 2019 року.

– Ще два тижні тому ніяких робіт на секторах не було. На сьогодні швидко поклали і асфальт, і спрей-покриття. Якість була перевірена офіційним сертифікатором, якого я оперативно запросив. (Іоланта Хропач – прим. ред.). На недоліки вказано. Чекаємо на виправлення. Проте сендвіч-системи нам уже не побачити – дві системи одночасно використовувати не можна, – зазначив Сергій Бочаров.

І тоді, і під час робочої наради Іоланта Хропач вказувала на порушення температурного режиму, про що свідчить наявність так званого «холодного шва» – нерівності на поверхні, яка виникає через температурні коливання.

– Ці нерівності заважатимуть спортсмену, який буде мати зчеплення із ними у спеціальному легкоатлетичному взутті. Повірте, спортсмен відчуває будь-яку похибку під ногами.

Я вважаю, що ліпше не починати роботи на легкоатлетичній арені, поки не буде проведений контроль виконання асфальтних робіт (нахил тощо), тобто основи. Це база, яку легше виправити, хоча і зараз ще все можна виправити. Надалі будемо говорити з проектантами про те, щоб була погоджена етапність виконання робіт і прив’язка легкоатлетичних секторів до футбольного поля, – зазначила Іоланта Хропач.

Продовжуючи тему температурних порушень укладання легкоатлетичного покриття на секторах, віце-президент федерації легкої атлетики м. Біла Церква висловив припущення, що, можливо, усе, що було зроблено у попередній період, виконано із порушенням технології. А значить, ймовірно, що така доріжка довго служити не буде.

Сергій Бочаров запевнив, що відправить запит на компанію-виробника покриття, щоб дізнатися напевно про температурний режим його укладання, а вже потім буде робити остаточні висновки.

Наразі генпідрядник ПП «БУДМАКС», який, до речі виконує подібні роботи вперше, обіцяє виправити усі дефекти.

– Можливо, це варто робити не цього року, тому що температурний режим уже не дозволяє, а навесні, – говорить Іоланта Хропач. – Тоді ж ми розпочнемо наступний етап робіт, я сподіваюся, що він відбуватиметься під моїм контролем, щоб не допустити нових помилок.

До речі, після сертифікації передбачається, що стадіону «Трудові резерви» буде присвоєна 3-4 категорії, а отже, можна буде проводити змагання всеукраїнського і навіть міжнародного рівня. Водночас, якщо покриття не буде сертифіковане, отримаємо лише стадіон для дитячого спорту і тренувань.

Розгорнуті коментарі всіх зацікавлений сторін читайте за посиланням.

Автор Лада Завіруха для Білоцерківського Тижня.

Основне фото ФЛАУ

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів