Василь Макух поступово підкрався до ешелону найшвидших атлетів нашої країни. Так на чемпіонаті України в приміщенні у Сумах 19-річний спринтер забрав срібну нагороду (6.79), а кількома тижнями раніше впевнено перевершив норматив на Чемпіонат Європи у Глазго – 6.73 при нормативі 6.78.

Жорстка Атлетика поговорила з Василем про стан справ та його оцінку виступу.

На скільки відсотків задоволений результатом і бігом? На що налаштовувався?

Загалом я задоволений, хоч і пробіг не по PB але те, що став другим на дорослому ЧУ мене порадувало, а також що зміг відібратися на дорослу Європу, це була моя головна ціль на цьому ЧУ.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Твій тренер розповів, що є невеличка проблема зі стартом. Що сам думаєш з цього приводу? Якось працюєте над цим?

Так, старт в мене ще не дуже виходить бо часто засиджуюсь в колодках, наче сплю) і не дуже вдається вихід з колодок. Хоча на тренуваннях іноді виходить добре, але після стартового пострілу на змаганнях все забувається і вже на автоматі все відбувається. У Києві на минулих змаганнях вийти зі старту вийшло добре, думаю з тренером попрацюємо над стартом і все вдасться!

Які враження від півроку тренувань у новій групі?

У групі мені все подобається. Тренер у нас дуже хороший, відкритий до нас, група також хороша, весела, і атмосфера чудова, що теж відображається  і на результаті, тому що коли хороша атмосфера в групі набагато краще тренуватися. Хоча нас і багато, але тренери (Сергій Валерійович зі своєю дружиною Анастасією) завжди встигають приділяти увагу нам всім по максимуму.

Також дізналися і у тренера спортсмена Сергія Басенка про глобальні цілі:

Хлопець має сильні завдатки і якщо аналізувати, то у нього великий потенціал. Наразі у Василя є деякі проблеми із стартом і я дуже здивувався, як він зараз у фіналі чемпіонату ще зміг набігти.

Зараз ми на етапі пізнання і вивчення один одного, підготовку не форсуємо, працюємо в бережливому режимі. Наразі наше завдання закріпитися на цьому рівні. На літо від чемпіонату світу з естафет у Йокогамі відмовляємося, будемо готуватися на літо до молодіжного чемпіонату. А вже велика мета у нас 2020 рік. 

Фото: Сергій Кумер

 

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів