Вже 5 травня буде даний старт четвертого за ліком Суми Нова Пошта Напівмарафон, який прийме у себе бігунів зі всієї України. Надзвичайно насичений український біговий календар дає можливість любителям бігу оптимально обирати і дату старту, і місце старту, і саме тому Суми виглядають найбільш оптимально. Давайте разом дослідимо цей старт та окреслимо всі його переваги.

Організатором півмарафону в Сумах є однією з найбільших українських компаній організаторів бігових подій – NewRun, яка має вже більш ніж 4-річний досвід. Все це разом з Гран-Прі 2019 з 9 великих бігових подій гарантує учасникам високий рівень організації, медалі фінішерам всіх дистанцій та точний час на фініші.

Чому Суми?

Суми не таке старе місто як Львів, або Київ, і зрозуміло, що за розмірами поступається Харкову, сусіду по Слобожанщині, але має свої унікальні особливості. Тут широкі вулиці і дуже багато зелені, через все місто протікає річка Псел, а в самому центрі міста є два великих та доглянутих парки. Центральні вулиці міста позбавлені пафосу, але в той же час відсутня і провінційність, якою часто в українських містах «компенсують» радянську спадщину.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Авжеж, найважливішим чинником при виборі півмарафону мають бути умови бігу, і з цим в Сумах все добре. 5 травня є оптимальною датою, адже з високою ймовірністю погода буде сприяти бігу, а не плавити все навколо. Частина дистанції, особливо, що стосується підйомів, проходите під деревами, а на відкритих частинах будуть облаштовані пункти гідратації.

Ми звернулись до спортивного директора NewRun Тетяни Головченко, з проханням прокоментувати деталі траси в Сумах.

Які особливості траси і на що очікувати учасникам?

Траса Суми Нова Пошта півмарафону пройде двома однаковими колами по правому берегу річки Псел, хоча в учасників буде можливість побігати мостами через річку Сумку. Вся дистанція проходить широкими вулицями, тож місця вистачить всім.

Щодо гірок, чи будуть по дистанції підйоми?

Так, основна гірка буде між 8 і 9 кілометрами на першому колі, і відповідно, 19 та 20 кілометрами на другому колі. Але вся ця частина знаходиться в тінистому місці під деревами, не думаю, що в учасників будуть проблеми з цими підйомами.

Як щодо пунктів гідрації, чи плануються і як часто?

Ми плануємо 3 стаціонарні пункти на одному колі, тобто півмарафонці матимуть змогу відновити сили кожні 3-4 кілометри. Також ми спланували розміщення пунктів гідрації на відкритих ділянках без дерев, щоб максимально спростити учасникам проходження дистанції, а отже отримати найвищі результати.

Що подивитись по трасі?

Візитівкою Сум є ансамбль Спасо-Преображенського собору та дзвіниці, які виконані в суміші архітектурних стилів: класицизму, ренесансу, і навіть бароко. За козацьким бароко вам варто звернутися до Вознесенського собору, він є одним з найкращих представників даної архітектурної течії у всій країні. Також Суми багаті на різного роду нетипові будівлі та споруди. Ходять чутки, що одна з будівель Сум стала основою для Мінас-Тіріта Толкієна, а інша –Гоґвортсом у Ролінг. Цікаво, що ці автори побували в Сумах під час своєї спільної романтичної подорожі. Як бачите, Суми приховують в собі безліч цікавостей та легенд, і тільки приїхавши в це місто особисто, можна дізнатися, що з того чиста правда, а що міська легенда.

Що окрім півмарафону?

Авжеж, не кожному під силу подолати одразу всі 21097 метрів, саме тому організатори попіклувалися про спортсменів всіх рівнів. Окрім півмарафонської дистанції 5 травня в Сума доступні 10-ка та 5-ка, погодьтесь, обрати є з чого.

Окремо варто відзначити і  дитячі забіги: на 100 метрів для найменших, та на 500 метрів для старших дітей, і найцікавіше, що участь абсолютно безкоштовна. Більше того, кожна дитина отримає wowbox. Так само безкоштовною буде участь на 1 км для всіх бажаючих спробувати себе та долучитись до грандіозного бігового свята, і все це буде в супроводі фарб холі! Всі умови та безпосередню реєстрацію ви можете здійснити за цим посиланням.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів