В останні вихідні травня Київ традиційно святкує день міста. Святкує не лише розважально, але і спортивно. Так, і орієнтувальники доєдналися до цього свята, вже вдруге провівши Кубок Столиці. Очолює команду організаторів Володимир Кудрін.

Для змагань були обрані мальовничі куточки Києва: Ботанічний сад та історичний центр міста. До того ж, перші два дні для елітних груп мали статус етапів Кубку України та світових рангових стартів. Це перші спринти WRE в Україні, тож деякі учасники “заробили” свої перші бали, хтось “добрав” кількість стартів (залік ведеться за 5-ма кращими за 2 останні роки), а хтось покращив свою суму. За перемогу у цих рангових стартах учасник отримує від 800 до 1375 балів. Як саме визначаються бали переможця та решти учасників можна дізнатися за посиланням.

Кожен зі стартів Кубку Столиці-2019 мав свої особливості: у перший день учасники бігали Ботанічним Садом, що ближче до паркового орієнтування; у другий день відбувся міський спринт історичним центром; а у заключний день орієнтувальників очікував “довгий спринт” – City Race, який охопив ще більше центру Києва, ніж попередній день.

Таким чином, для загальної перемоги потрібно було бути різнобічним спринтером. Так, показавши кращий результат на кожній з дистанцій, у жінок перемогу здобула Федорова Олена. Також стабільно пробігла Федосеева Ганна і посіла другу позицію. Третій результат у Карпенко Юлії, яка відігралася в останній день. А от у чоловіків боротьба за перемогу була цікавіша. Переможець першого дня Бабич Сергій у підсумку посів третє місце, “просівши” у другий день. Двійка стала “магічною” для Бриндака Євгенія – у перший день він показав третій результат, а от далі – другий і на дистанції, і у підсумку. А перемогу здобув Ласкаржевський Владислав, який розпочав з 4 місця та надалі покращував свою позицію.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Також приємно відмітити коментаторів Михаїла Татарнікова та Сєрікову Владиславу, інформації від них лунало не так багато, але вона була і досить цікава.

Загальне враження у більшості залишилось позитивним, тож можна вважати Кубок Столиці-2019 вдалим заходом. Природно, на змаганнях були і негативні моменти. Петров Віталій Жоржевич активно закликав учасників ділитися своїми зауваженнями щодо стартів. Робиться це не для того, щоб дорікнути, а для того щоб надалі покращувати рівень проведення змагань. Ми почнемо з того, що спостерігали, а ви (якщо ще щось зауважили) – продовжуйте.

  • Незначні затримки/ випередження старту та їх вплив на спліти;
  • Фінішні ворота для фіксації результату – гарна ідея, але по факту спортсмени, які обирали станцію мали кращий результат на декілька секунд, ніж ті, хто довірився воротам;
  • Не дуже вдале планування у перший день місця старту та (або) першого перегону у жіночій еліті – один з варіантів передбачає повернення спортсменів з початку орієнтування до місця старту та стартового коридору;
  • Змагання перетиналися локацією з іншими масовими заходами, через що на деяких перегонах результат учасника залежав від випадку – щільності натовпу на шляху;
  • Зачинений один з проходів до КП для частини учасників;
  • Перекриття деталей карти елементами дистанції (лінія, кружечок, номер)
  • Відсутність нагородження стартів WRE

Корисні посилання: сайт змагань.

Використано фото Коваленко Максима, Подгаєцького Андрія.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів