Чоловічий бар’єрний спринт на “Різдвяних стартах” подарував вболівальникам справжню інтригу, втім, як і минулого року боротьба розігралась між Богданом Чорномазом та Артемом Шаматриним. В 2019 році долю золотої нагороди визначив фотофініш, обидва спортсмена показали 7,95, а вже цього року результат Артема 7,92, у Богдана 7,94, а бронза, як і минулого року у Віктора Солянова 8,03.

Ми поспілкувались з Артемом про підготовку до сезону та плани на зиму:

Артеме, розкажи про початок сезону, як справи?

Почав сезон доволі непогано, набіг 7,92, фактично минулий сезон я закінчив на такому ж результаті. Далі буду вже дивитись по стартам як розвиватиметься форма, але в загальному все добре, фізична форма на гарному рівні. По тренуванням видно, що піднявся спринт, також додав по силовим показникам, тому очікую цікавий сезон.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

В планах на сезон виконання нормативу та відбір на чемпіонат світ.

Внесли зміни в тренувальний процес?

Так, тренер, Сергій Басенко, їздив на семінар де виступали американські спеціалісти, і привіз багато цікавої інформації. Скажімо так, взяли нові знання, власний досвід попередніх років, вибрали необхідне. Тож готувався не по якійсь з існуючих методик, а взяв симбіоз різних методик, які були направлені на силові показники, спеціальні вправи, різні підходи для окремих груп м’язів, займався базою. Готував свій організм до високої швидкості всіма доступними методами.

Останні 4 місяці ти мешкав в Дніпрі і готувався без тренера? (група Сергія Басенка тренується в Києві, – прим. ред.)

Так, готувався сам, тому доводилось більше розбиратись у всьому процесі, більше відчувати своє тіло. Багато уваги приділяв моментам відновлення, адже мені вже не 20 років. Підключав всю відому інформацію, підходи, це і йога, різноманітні вправи на статику.

Як ти вважаєш, чи може факт твоєї самостійної роботи і бути фактором гарного початку сезону?

Думаю так, тепер я в більшій мірі відповідаю за власний результат. Авжеж, головну лінію в тренуваннях задає тренер, але безсумнівно моєї відповідальності за власний результат побільшало.

Які наступні старти плануєш?

Буду виступати на меморіалі Батруха та Юшка 17 січня. Далі чекаю підтвердження по одному-двом комерційним стартам, ну і Чемпіонат України.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів