Зимовий Чемпіонат України з легкоатлетичних метань по праву можна назвати зимовим, адже в перший змагальний день Мукачево зустріло учасників мокрим снігом. Першими перевіряти сектор для метання молоту на СОК “Харчовик” вийшли жінки, де рівних не було лідеру збірної Ірині Климець. Вже з першої спроби Ірина відправила молот на переможні 69,35, а далі більше боролась з погодними умовами.

Іра, давай почнемо з погоди, які враження?

Жахливі враження від погоди. Це вперше видався чемпіонат з такою погодою, було холодно і мокро. То дощ, то сніг, земля промерзла, бетон скрізь покрився льодом, навіть не було можливості робити імітації між спробами, не було де зробити прискорення. Це перший зимовий чемпіонат, який справді видався зимовим.

Щодо результатів, лишилася задоволеною?

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Думаю 50 на 50. От першу спробу за іншої погоди можна було б виконувати краще. Але дивлячись на те, що я лише два місяці як тренуюсь і лише вийшла на свої силові показники. Ті хто займаються метанням молота мене зрозуміють, що коли ти на завантаженні, коли багато працюєш зі штангою, складно показувати далекі метри.

Тобто ти сьогодні змагалась, як говорять “на завантаженні”?

Так, минулого тижня я ще встановлювала свій особистий в штанзі, я не скидала, не підводилась до цього чемпіонату. Лише останні дні були трохи легшими. Оскільки основний акцент на літо, тому важливо зробити всю підготовчу роботу зараз.

Яку ціль ви з тренером ставили на цей чемпіонат?

Головною ціллю цих змагань був відбір на Кубок Європи, який пройде в кінці березня в Португалії. Тож близько тижня як ми повернулися з закордонного збору, щоб пройти акліматизацію і гарно виступити.

Як взагалі складається твоя підготовка?

Все йде за планом, зараз вже планово підійдемо до Кубку Європи в Португалії, а з травня планую стартувати на міжнародних стартах, хоча ще точного плану не маємо, ще будемо обговорювати з тренером. Вже далі ЧУ та Олімпійські Ігри, зрозуміло, що вся робота буде побудована під головний старт, щоб пік моєї форми припав на Олімпіаду точно як це було минулого року з ЧС в Досі.

Тобто минулорічний досвід в плані підготовки ви з тренером вважаєте успішним і будете дотримуватись його і в підготовці до Токіо?

Так, ми будемо готуватись по минулорічному зразку. Зараз робимо деякі зміни по техніці, удосконалюємо її, адже сила і швидкість це добре, але техніка є найважливішою!

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів