Євген Гуцол вже встиг розпочати зимовий чезон і одразу виконати кваліфікаційний норматив на 800-метрівці на Чемпіонат Європи у закритому приміщенні (1:47.66 – детальніше тут). Тим не менш, 10 лютого на ЧУ вирішив перевірити свої сили і удачу на 400м і фінішував у півфіналі з часом 48.26 сек.

Чому ти вирішив не бігти 800м на ЧУ?

Тому що норматив на ЧЄ у приміщенні в мене вже є і за цю зиму мені вдалося покращити позицію у рейтингу. Зимою можна щоб лише два хороші результати  були в рейтингу, і вони в мене є. І я розумію, що на ЧУ без пейсмейкера результат покращити ну не вдасться. 47.50 сек самому бігти ну дуже важко! На даний момент в цьому манежі – це неможливо. Тому було прийнято рішення трошки попрацювати над швидкістю, переключити як то кажуть «голову». Згадати старі часи, коли бігав 400м.

Які були очікування від цього старту?

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Якщо чесно, були амбіції відібратися в естафету-мікс на Чемпіонат світу, який відбудеться в травні. В принципі розумію: не дотягую, але хотілось позмагатися з хлопцями, відчути конкуренцію.

Я відчуваю по сезону, що міг би показати швидші секунди, ніж показав сьогодні. Але 800м за тиждень до цього мене збили. Дуже багато витратив емоційного ресурсу, фізичні сили, ну і сьогоднішня пре-кваліфікація, я б сказав цим собі збив «пруху».

Як тобі виступ представників Туреччини? Не очікував, що вони зададуть такий ритм?

Раніше Туреччина не славилась результатами на 400м, але коли ми почали туди їздити перші рази на збори років 5 тому, ми не могли зрозуміти, чому хлопці, які бігають по 49 сек, отримують таку серйозну підготовку.

Турки молодці, вони створили систему: умови, збори, фінансування. Зараз пройшли ці 5 років, і ми бачимо, як ця система дає свої плоди. Такого ніколи не було, щоб в манежі турки бігли 400 в манежі з результатом по 47сек – це дійсно швидко.

Які в тебе плани у подальшому? Де плануєш виступити перед ЧЄ?

Основна моя мета зараз – це ЧЄ. Зараз всі сили туди. А взагалі, треба трошки відійти від стартів.

По стартам – не знаю. Наразі комерції точно не буде. Є запрошення в Белград, там буде комерція, але вони не фінансують проїзд. Якщо вдасться домовитись за фінансування, то я б із задоволенням стартував. Але там 400м, тому це підготовчий старт.

Я прийшов до того, що без швидкості немає 800м. Якщо я не біжу 400м, то не біжу 800м. Я розумію, результат 48 сек це смішний час для 400м, але це дійсно запас на 800м, який дозволяє більш впевнено починати починати свої перші 52-53 сек на 800. Задоволений, що 400 мені вдалось так часто побігати в цьому сезоні!

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів