Український бар’єрний чоловічий спринт повертається на Європейську арену в обличчі Віктора Солянова, який не просто здобув перемогу на зимовому ЧУ, виконав норматив на континентальну першість, але й зняв з особистого майже десяту – 7,83!

Вікторе, чи був норматив для тебе очікуваним, ти їхав в Суми за нормативом?

Так, авжеж, завдання було виконувати норматив, адже весь сезон біг десь поряд – 7,90 -7,92. Більше того, кожен з попередніх стартів в чомусь не виходив, то старт проспав, то десь затиснувся, тож хотілось все зібрати до купи, всю картинку, і старт і біг, і фініш. Щодо сьогодні, я не пам’ятаю, як я біг і чи все у мене вдалось, але зважаючи на результат розумію, що біг вийшов непоганий.

Як тобі конкуренція від гостей з Туреччини?

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Дуже зрадів, що буде конкуренція і будуть дуже сильні хлопці змагатись. Думаю, це мені і допомогло зібратись, оскільки на диво не відчував ні мандражу, ні нервування – ані перед кваліфікацією, ані після. Але розуміючи, що не маю права на Чемпіонаті України випускати вперед гостя, зібрався і показав результат.

Фальстарти заважали? (в фінальному забігу мали місце 3 фальстарти, в тому числі вибув один з претендентів на медаль та норматив на ЧЄ киянин Богдан Чорномаз – прим. ред.).

Так, фальстарти заважали, адже у нас не технічні види, де є кілька спроб, і нам треба налаштуватись на один старт. Ну і зрозуміло, що у нас немає права на помилку, кожна сота секунди на старті – це мінус від твого результату.

Як склалась твоя підготовка?

Через локдауни підготовка виявилась зовсім нестандартною. Коли перебував в готелі на зборах і через локдаун був закритий манеж, то доводилось бігати по сходинкам, щоб хоча б десь тренуватись. І фактично, коли ми вийшли на тренування на повний розбіг з колодок, за плечима мали буквально 5-6 бар’єрних тренувань, не було часу зробити імітаційні тренування.

Які подальші плани на сезон?

Хотілося б в цьому сезоні ще покращити результат, ще є резерв за рахунок чого покращувати: перший бар’єр ще дещо змазаний, можна швидше. Щодо стартів перед Європою планується чемпіонат Балканської Федерації і меморіал Батруха і Юшка, але ці змагання поряд по датам, то ж доведеться обирати.

Фото (с)Святослав Сторчовий

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів